Захворіло у світі
6,089,705
Померло у світі
369,651
Вилікувалось у світі
2,583,061
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Польський сейм схвалив рішення провести вибори президента поштою

Польський сейм схвалив рішення провести вибори президента поштою

Опозиція вважає, що це технічно неможливо буде зробити

Польський сейм схвалив рішення провести вибори президента поштою
Анджей Дуда
фото DR

Правляча партія Польщі «Закон і справедливість» пропонує провести поштою голосування на травневих виборах президента. Опозиція виступає за їх перенесення через коронавірус, передає Deutsche Welle.

Сейм Польщі, незважаючи на епідемію коронавірусу в країні, схвалив пропозицію правлячої партії «Закон і справедливість» провести вибори президента країни у встановлений законом термін, 10 травня. Більшість депутатів підтримали законопроект, що дозволяє провести голосування поштою.

Тепер документ спрямований у Сенат (верхню палату парламенту), в якому більше половини місць займає опозиція. Її представники виступають за перенесення виборів. Так, представник «Громадянської коаліції» Борис Будка заявив, що пошта не зможе доставити бюлетені всім 30 млн виборців вчасно, оскільки багато співробітників знаходяться на лікарняному.

Тим часом один з прихильників перенесення виборів, віце-прем'єр Ярослав Говін після рішення сейму подав у відставку. Він пропонував відкласти голосування на 2 роки через поширення коронавірусу, внести зміни до конституції і продовжити термін повноважень чинного президента з умовою, що той більше не буде висувати свою кандидатуру.

Нинішній глава держави Анджей Дуда виступає кандидатом від правлячої партії і лідирує в опитуваннях громадської думки. Дуда займає пост президента Польщі з 2015 року.

Нагадаємо, польська PGNiG повідомила про перемогу над «Газпромом» в арбітражі на $ 1,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті