Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Трамп пригрозив ВООЗ зменшенням фінансування з боку Сполучених Штатів

Трамп пригрозив ВООЗ зменшенням фінансування з боку Сполучених Штатів

На думку президента, організація вчасно не відреагувала на початок епідемії в Китаї

Трамп пригрозив ВООЗ зменшенням фінансування з боку Сполучених Штатів
фото Shutterstock

Американський президент Дональд Трамп пригрозив Всесвітній організації охорони здоров'я скороченням фінансування з боку США. Про це повідомило агентство Bloomberg, на яке посилається RFI.

На думку Трампа, ВООЗ помилилася з рекомендацією залишити межі з Китаєм відкритими на ранній стадії епідемії COVID-19. Президент дорікнув організацію в «китає-центричності» і нагадав, що вона значною мірою фінансується Сполученими Штатами. У зв'язку з цим, на думку американського лідера, варто вивчити питання скорочення дотацій на перспективу.

«Я не кажу, що зроблю це. Але ми розглядаємо таку можливість», – уточнив Трамп під час брифінгу стосовно коронавірусу в Білому домі 7 квітня.

Зазначається, що США є найбільшим фінансовим донором ВООЗ: у 2020 році Конгрес виділив близько $123 млн до бюджету організації, а в 2017 американський внесок перевищив $400 млн.

Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге прокоментував цю інформацію на брифінгу в Копенгагені: «Зараз ми знаходимося в гострій фазі пандемії коронавірусу – зараз не час скорочувати фінансування», – зазначив він.

В міністерстві закордонних справ Китаю в середу, 8 квітня, висловили підтримку ВООЗ і засудили заяви Дональда Трампа. На думку представників МЗС Китаю, скорочення американського фінансування негативно позначиться на співпраці країн в боротьбі з пандемією.

Нагадаємо, наприкінці січня глава ВООЗ Тедрос Гебрейєсус оголосив спалах в Китаї коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу, але при цьому виступив проти введення обмежень руху пасажирського транспорту, вантажоперевезень і торгівлі.

За інформацією Університету Джонса Хопкінса, станом на 8 квітня в США зафіксовано майже 400 000 заражень. Найбільше епідемія вдарила по Нью-Йорку, де померли понад 4000 чоловік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті