ВВП Німеччини впаде після коронавірусу вдвічі сильніше, ніж у кризу 2008-2009 років - звіт

ВВП Німеччини впаде після коронавірусу вдвічі сильніше, ніж у кризу 2008-2009 років - звіт

Це найсильніше падіння з початку квартальних підрахунків у 1970 році в Німеччині

ВВП Німеччини впаде після коронавірусу вдвічі сильніше, ніж у кризу 2008-2009 років - звіт
фото pixabay.com

ВВП Німеччини в II кварталі 2020 року впаде на 9,8% через наслідки поширення коронавірусу та повʼязані з цим суворі обмеження, введенні в країні. Про це йдеться в доповіді «Економіка в стані шоку», підготовленій провідними німецькими економістами, пише tagesschau.de.

На думку експертів, наслідки пандемії будуть відчуватися перш за все на ринку праці – безробіття підскочить до 5,9%.

Уже в першому кварталі 2020 року економісти очікують скорочення ВВП на 1,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Офіційно дані за перший квартал будуть представлені 15 травня.

У другому кварталі ВВП впаде на 9,8% внаслідок заходів, вжитих владою ФРН для недопущення поширення коронавірусу, в тому числі, припинення виробництва на багатьох підприємствах, закриття торгових точок та інших закладів.

«Це найсильніше падіння з моменту початку квартальних підрахунків у 1970 році в Німеччині і вдвічі більше, ніж падіння під час фінансової кризи в першому кварталі 2009 року», – відзначають економісти.

У доповіді вказано, що вже в кінці року може початися нормалізація ситуації. У наступному ж році очікується зростання ВВП Німеччини на 5,8%.

Доповідь «Економіка в стані шоку» підготовлена Інститутом економічних досліджень (DIW, Берлін), інститутом Ifo (Мюнхен), Інститутом світової економіки (IfW, Кіль), Інститутом дослідження економіки ім. Лейбніца (IWH, Галле) та Інститутом з вивчення економіки RWI (Ессен).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло