ВВП Німеччини впаде після коронавірусу вдвічі сильніше, ніж у кризу 2008-2009 років - звіт
Це найсильніше падіння з початку квартальних підрахунків у 1970 році в Німеччині

ВВП Німеччини в II кварталі 2020 року впаде на 9,8% через наслідки поширення коронавірусу та повʼязані з цим суворі обмеження, введенні в країні. Про це йдеться в доповіді «Економіка в стані шоку», підготовленій провідними німецькими економістами, пише tagesschau.de.
На думку експертів, наслідки пандемії будуть відчуватися перш за все на ринку праці – безробіття підскочить до 5,9%.
Уже в першому кварталі 2020 року економісти очікують скорочення ВВП на 1,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Офіційно дані за перший квартал будуть представлені 15 травня.
У другому кварталі ВВП впаде на 9,8% внаслідок заходів, вжитих владою ФРН для недопущення поширення коронавірусу, в тому числі, припинення виробництва на багатьох підприємствах, закриття торгових точок та інших закладів.
«Це найсильніше падіння з моменту початку квартальних підрахунків у 1970 році в Німеччині і вдвічі більше, ніж падіння під час фінансової кризи в першому кварталі 2009 року», – відзначають економісти.
У доповіді вказано, що вже в кінці року може початися нормалізація ситуації. У наступному ж році очікується зростання ВВП Німеччини на 5,8%.
Доповідь «Економіка в стані шоку» підготовлена Інститутом економічних досліджень (DIW, Берлін), інститутом Ifo (Мюнхен), Інститутом світової економіки (IfW, Кіль), Інститутом дослідження економіки ім. Лейбніца (IWH, Галле) та Інститутом з вивчення економіки RWI (Ессен).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].