Захворіло у світі
5,550,399
Померло у світі
348,302
Вилікувалось у світі
2,269,880
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
Американські регулятори дозволили авіакомпаніям скоротити рейси на 90%

Американські регулятори дозволили авіакомпаніям скоротити рейси на 90%

Це допоможе авіаперевізникам уникнути практично пустих рейсів

Американські регулятори дозволили авіакомпаніям скоротити рейси на 90%
фото pixabay.com

Влада США дозволила авіакомпаніям скоротити кількість маршрутів до вересня на цілих 90%, а деякі взагалі закрити, щоб уникнути рейсів з практично порожніми салонами.

Як повідомляє Bloomberg, згідно з новими правилами транспортного департаменту, перевізники, які обслуговують місто не менше п’яти разів на тиждень повинні будуть виконувати тільки один рейс на тиждень до 30 вересня. Компанії, які мають понад 25 щотижневих рейсів, зможуть здійснювати всього п’ять. На деяких маршрутах скорочення можуть скласти близько 90%.

За офіційними даним, через спалах COVID-19 внутрішні рейси заповнені менш ніж на 10%, а перевізникам доводиться витрачати до $20 млрд на місяць. Більш того, авіакомпанії не розраховують на швидке відновлення, тому домовляються з Мінфіном про допомогу у розмірі $25 млрд.

Індекс Standard & Poor's п’яти найбільших американських перевізників впав на 45% з 1 березня по середу, 8 квітня.

«Авіакомпанії сильно страждають, – сказала минулого тижня міністр транспорту США Елейн Чао. – Однак все ж є люди, яким потрібно дістатися, наприклад, з Нью-Йорка до Каліфорнії. Вони не можуть витратити три дні за кермом».

Департамент транспорту намагається урівноважити практично не існуючий попит в умовах пандемії з підтриманням видимості нормального стану галузі у внутрішніх операціях авіакомпаній. Наприклад, авіакомпанії, які виконують хоча б один щоденний рейс п’ять днів на тиждень, повинні будуть все одно підтримувати щоденний рейс протягом п’яти днів.

Навіть якщо припустити, що обслуговування певною мірою відновиться протягом літа, нові правила США дозволять авіакомпаніям літати значно менше, якщо вони того забажають. Відповідно до нових правил, авіакомпанії можуть також консолідувати свої послуги в одному аеропорту в районі метро.

Нагадаємо: Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) заявила, що через пандемію коронавірусу та її вплив на авіаційну галузь 25 млн працівників ризикують залишитись без роботи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті