Світовий банк істотно знизив прогноз росту для країн Європи, що розвиваються
За базовим сценарієм ВВП цих країн може скоротитись на 2,8%, за негативним – на 4,4%

Світовий банк різко знизив свої прогнози для країн, що розвиваються в Європі та Центральній Азії цього року через епідемію коронавируса, але повідомив, що ці економіки можуть повернутися до упевненого зростання в 2021 році. Про це повідомляє Reuters.
В оновленому прогнозі Всесвітній банк повідомив, що великий діапазон в оцінках обумовлений значною невизначеністю щодо зусиль країн щодо стримування поширення коронавірусу і пом'якшення економічного збитку від нього.
За його базовим сценарієм, ВВП країн, що розвиваються і ринків, що розвиваються в регіоні може скоротитися на 2,8% в 2020 році, в той час як за негативним сценарієм відбудеться більш глибока рецесія, при якій економічне зростання скоротиться на 4,4%.
Доповідь охоплює широкий регіон, що включає Болгарію, Угорщину, Литву та Польщу, а також Сербію, Білорусь, Україну, Грузію і Казахстан.
У ньому сказано, що базовий сценарій стає менш імовірним, а негативний виглядає більш правдоподібним.
Пандемія наступила в і без того нестабільний для регіону час, повідомив банк, зазначивши, що зростання в країнах з ринковою економікою і економіках, що розвиваються Європи і Центральної Азії вже сповільнилося до 2,2% в 2019 році в порівнянні з 4,3% в 2018 році.
Економічна активність може значно відновитися в 2021 році, коли ВВП, ймовірно, зросте в діапазоні від 5,6% до 6,1%, проте багато що залежатиме від того, коли будуть зняті заходи щодо стримування вірусу, від темпів зростання цін на сировину і від швидкості відновлення в єврозоні, повідомив банк.
Нагадаємо: глава JPMorgan Джеймі Даймон прогнозує, що пандемія коронавірусу призведе до серйозної рецесії і фінансових потрясінь, які будуть нагадувати кризу 2008 року.
Експерти також вважають, що на Росію чекатиме «глибока рецесія» через небажання витрачати резерви.
Як повідомлялось, глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва заявила, що глобальна економіка наразі перебуває в рецесії через COVID-19.
Світовий банк раніше повідомив, що мільйони людей можуть опинитись за межею бідності через коронавірус.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].