США можуть ввести санкції проти країн, які не забирають своїх громадян в умовах пандемії

США можуть ввести санкції проти країн, які не забирають своїх громадян в умовах пандемії

Заходи можуть бути скасовані якщо іноземні держави відновлять прийом своїх громадян

США можуть ввести санкції проти країн, які не забирають своїх громадян в умовах пандемії
Дональд Трамп
фото www.flickr.com/photos/gageskidmore/30089650476/

Президент США Дональд Трамп ввечері в п'ятницю, 10 квітня, підписав меморандум, який передбачає введення санкцій відносно країн, які невиправдано затягують прийняття своїх громадян, які бажають виїхати зі Сполучених Штатів в умовах пандемії. Про це повідомляє DW.

«Держави, які не приймають або невиправдано відкладають прийняття своїх громадян, підданих або резидентів зі Сполучених Штатів під час триваючої пандемії, викликаної SARS-CoV-2, створюють неприйнятні ризики для американців в сфері громадської охорони здоров'я. Сполучені Штати повинні бути в змозі здійснити повернення на батьківщину іноземних громадян, які порушують закони США», – підкреслюється в поширеній Білим домом документі.

Відповідно до меморандуму Держсекретар США Майкл Помпео повинен запустити план по введенню санкцій в рамках Закону про імміграцію та громадянство не пізніше, ніж через сім днів після отримання повідомлення з боку міністерства внутрішньої безпеки.

Обмежувальні заходи можуть бути скасовані, якщо «іноземна держава без необґрунтованих затримок відновила прийом» своїх громадян, підкреслюється далі в документі.

Меморандум повинен припинити свою дію 31 грудня, якщо не буде продовжений.

Нагадаємо: в США вперше з початку епідемії коронавірусу за добу померло понад 2000 людей. З вечора 9 квітня до вечора 10 квітня жертвами інфекції стали 2108 осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло