Віктор Ляшко: «З 24 квітня почнемо виходити з карантину»

Віктор Ляшко: «З 24 квітня почнемо виходити з карантину»

Головний санлікар вважає, що вітчизняна система охорони здоровʼя розрахована на 2% хворих від кількості населення

Віктор Ляшко: «З 24 квітня почнемо виходити з карантину»
Віктор Ляшко
фото DR

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко переконаний, що піку захворювань на коронавірус в Україні буде досягнуто 17 квітня, а вже з 24 квітня країна зможе виходити з карантину. Про це від повідомив у інтерв’ю виданню LB.ua.

«Якщо будемо дотримуватись карантинних заходів і, головне, не порушувати карантин на Великодні свята, то, в принципі, вже скоро побачимо позитивну динаміку і з 24-го квітня ми розпочнемо виходити карантину», – заявив він.

Першим послабленням, на його думку, може стати дозвіл знову гуляти в парках.

«Має бути позитивна динаміка. Після піку, який прогнозується на 17 квітня, має бути стабільне зниження кількості нових випадків. Відміняти жорсткі карантинні заходи будемо поетапно, випускаючи людей на роботу, розпочинаючи проведення ЗНО», – розповів головний санітарний лікар.

За його словами, низькій динаміці поширення коронавірусу в Україні значно сприяли вчасно введені карантинні заходи.

«Якщо ми будемо дотримуватися карантинних заходів, то пік захворювання пройде на невисоких показниках. Очікується, що він буде 17-го квітня. Але динаміка може бути різна. Це новий вид збудника, він може повести себе несподівано. Зараз ми накладаємо наш сценарій на той сценарій, який був в європейських країнах, і чітко бачимо, що завдяки тому, що ввели превентивні заходи, від 100 до 1000 випадків ми йшли більше днів, ніж, наприклад, Італія. Від 1000 до 10 000 теж ідемо повільніше, побачимо, як дійдем», – сказав Віктор Ляшко.

Він вважає, що українська система охорони здоровʼя може впоратися з кількістю хворих обсягом 2% від населення. Якщо цей показник буде більшим – тоді очікуються труднощі.

«Чому 2% це оптимістичний сценарій? Бо за нашими розрахунками, при 2% інфікованого населення наша система охорони здоров’я безболісно впорається з тією кількістю хворих, які будуть поступати до відділень інтенсивної терапії. Якщо ж буде 10% і більше, в нас може виникнути колапс медичної системи. Якщо ми не розтягнемо ці 10% у часі», – пояснив посадовець.

Нагадаємо, за даними ЦГЗ, станом на 9:00 12 квітня в Україні 2777 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 83 летальні, 89 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 266 нових випадків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті