Орендну плату для бізнесу під час карантину може бути знижено – юристи

Орендну плату для бізнесу під час карантину може бути знижено – юристи

Згідно оновленому держбюджету, плата може бути зменшена для орендарів, які не могли використовувати майно через карантинні обмеження

Орендну плату для бізнесу під час карантину може бути знижено – юристи
Фото: НБУ / flickr

Закон про внесення змін до державного бюджету №3279-д, прийнятий Верховною Радою 13 квітня, передбачає можливість зменшення орендної плати для бізнесу під час карантину. Про це повідомили фахівці юридичної фірми «Астерс» у коментарі для Mind.

Зазначається, що орендну плату може бути зменшено для орендарів, які не могли використовувати своє майно в повному обсязі через запроваджені на час карантину обмеження. Відповідні знижки діють упродовж часу, коли майно не могло використовуватися через карантин.

Максимальний розмір орендної плати протягом часу, коли майно не могло використовуватися, не може перевищувати пропорційну орендованій площі частку у витратах орендодавця на плату за землю, податок на нерухоме майно, відмінне від землі, та сплату комунальних витрат.

Орендна плата для бізнесу під час карантину може бути знижена – юристи

«Орендар винаймає приміщення на 100 кв. м у будівілі на 500 кв.м. Частка орендаря у орендованій площі – 20%. Орендодавець сплачує за місяць 50 000 грн комунальних витрат, плати за землю та податку на нерухоме майно. У такому випадку на час карантину орендна плата не може перевищувати 20% від витрат орендаря – 10 000 грн», – пояснює юрист «Астерс» Вікторія Демиденко.

Винятками до закону є наступні прецеденти:

  • якщо використання майна орендарем фактично не було зменшено;

  • якщо орендоване майно належить територіальній громаді села чи міста.

Експерти наголошують, що такі сервісні платежі, як плата за охорону, прибирання тощо, залишилися поза увагою закону і, вірогідніше за все, підлягатимуть сплаті, якщо договором оренди винесені в окремі платежі.

Як повідомлялось, Верховна Рада підтримала законопроєкт 3279-д «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» за основу та в цілому. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло