Уряд повернув державне регулювання цін в Україні з 15 квітня

Уряд повернув державне регулювання цін в Україні з 15 квітня

Під регулювання підпадають 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товари у період надзвичайної стуації

Уряд повернув державне регулювання цін в Україні з 15 квітня
Фото: volynnews.com

Кабінет Міністрів повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби з 15 квітня на період дії режиму надзвичайної ситуації. Про це повідомив голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко на сторінці в Facebook.

«Моніторинг буде розповсюджений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товари. Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується», – зазначив у дописі Дорошенко.

Він наголосив, що держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах та аптеках, і мати можливість впливати також на виробників або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування.

Під державне регулювання підпадають гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу. 

Державне регулювання також розповсюджується на медичні маски та рукавички, як засіб індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.

«Можу сказати, що вперше так чітко визначений перелік продукції включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування. Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила до соціально-значущих товарів. По-третє, якщо будуть підстави, то перелік продукції, яка підлягає регулюванню, може зростати», – зазначив Дорошенко.

Як повідомлялось раніше, в НБУ пояснили причини подорожчання продуктів першої необхідності.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло