Білий дім платитиме гроші тим нафтовидобувним компаніям, які відмовилися добувати нафту

Білий дім платитиме гроші тим нафтовидобувним компаніям, які відмовилися добувати нафту

Ця схема означає, що Білий дім купить у виробників нафту, яка ще перебуває в надрах, і попросить її звідти не витягувати

Білий дім платитиме гроші тим нафтовидобувним компаніям, які відмовилися добувати нафту
фото Shutterstock

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість фінансової підтримки приватних виробників нафти за те, що ті відмовляться від її видобутку, повідомили джерела Bloomberg. Так Білий дім хоче пом'якшити наслідки надлишку палива на ринку, який призвів до падіння цін і наблизив деяких нафтовидобувальників до банкрутства, пише агентство.

Міністерство енергетики підготувало план, який стосується 365 млн барелів нафти. Ці невикористані резерви пропонується перетворити в запаси уряду США на випадок надзвичайних ситуацій, стверджують співрозмовники Bloomberg. Уряд, по суті, купить нафту в надрах, але попросить виробників поки не витягувати і не постачати її.

Якщо Білий дім зупиниться на такому варіанті, то контракти будуть укладені на основі вже розвіданих резервів, але їх розробка буде відстрочена на кілька років або на невизначений термін. Коли цю нафту все-таки видобудуть, компанії зможуть її продати, але доходи отримає Мінфін США. Подібна угода може виявитися безпрецедентною, додає агентство.

Такий план можна охарактеризувати як «залиште нафту в надрах», і він вимагає асигнувань від конгресу приблизно на $7 млрд в поточних цінах. Угода може виявитися ще й вигідною для бюджету: купивши 365 млн барелів нафти WTI за $19,87 за барель і продавши, наприклад, за середньою в 2019 році ціною в $57,04 за барель, бюджет отримає додаткові $13 млрд. Навіть продаж на рівні $30 за барель принесе $4 млрд вигоди.

Нафтосховища через низький попит і великий обсяг виробництва переповнюються по всьому світу, попередило МЕА.

ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні країни, що входять в ОПЕК+, 12 квітня домовилися скоротити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні і червні. Свій внесок в операцію внесуть США, Бразилія та Канада, в яких добовий видобуток скоротиться на 3,7 млн барелів.

Нагадаємо, нафтовидобувна компанія в США вперше призупинила роботу через відсутність замовлень.


За матеріалами Forbes

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло