В Британії стартувало масове виробництво потенційної вакцини від COVID-19

В Британії стартувало масове виробництво потенційної вакцини від COVID-19

Тестування експериментального продукту ще не скінчилось, тому у разі невдачі, втрати від виробництва препарату складуть десятки мільйонів фунтів.

В Британії стартувало масове виробництво потенційної вакцини від COVID-19
фото pixabay.com

Мільйон доз потенційної вакцини проти COVID-19, які розробили британські вчені, уже виробляються і будуть доступні до вересня, навіть до того, як дослідження покажуть,чи є вона ефективною. Про це повідомляє Reuters.

Експериментальний продукт команди Оксфордського університету, названий «ChAdOx1 nCoV-19», представляє собою тип, відомий як рекомбінантна вірусна вакцина, і є однією з принаймні 70 потенційних вакцин проти COVID-19, які розробляються біотехнологічними та дослідницькими групами по усьому світу.

На даний момент п’ять із них тестуються на людях.

«Ми почали ризиковане виробництво цієї вакцини не тільки в невеликих масштабах, але і з мережею виробників в семи різних місцях по всьому світу. Мета полягає в тому, щоб приблизно до вересня отримати як мінімум мільйон доз, коли ми також сподіваємося отримати результати ефективності випробування», – повідомив професор університету Адріан Хілл.

Вчені сказали, що початкові виробничі затрати складуть «десятки мільйонів» фунтів, та визнали інвестиційний ризик, пов’язаний із виробництвом до завершення перевірки.

Нагадаємо: днями ВООЗ заявила, що на вакцину в найближчий рік чекати не варто.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло