Передача ДПЗКУ, «Артемсолі» та «Хліба України» на приватизацію затримується – голова Фонду держмайна
Затримка відбувається через непідписане розпорядження уряду

Практична реалізація ухваленого цього року рішення уряду про передачу Фонду державного майна низки об'єктів великої приватизації, зокрема «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ), «Артемсолі» та ДАК «Хліб України», затримується через непідписане розпорядження уряду. Про це повідомив голова Фонду Дмитро Сенниченко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
«Вони зависли між там і тут: ДПЗКУ, «Конярство України», «Артемсіль», «Хліб України» – начебто рішення й ухвалене, але фактично воно не підписане, тому підприємства нам не передали», – пояснив Сенниченко.
Сенниченко наголосив, що в цих умовах Фонд концентрується на тому, щоб готувати до приватизації ті компанії, які вже передані на баланс.
Він зазначив, що у Фонді загалом 23 об'єкти великої приватизації з вартістю по балансу понад 250 млн грн, тоді як уряд у рамках політики приватизації передав відомству минулого року 530 підприємств і цього року ухвалив рішення про передачу ще майже 400.
«За 15 років ФДМ було передано 93 підприємства, а за останні чотири місяці – майже 500, при тій самій штатній чисельності та спроможності», – наголосив Сенниченко.
За його словами, у багатьох випадках Фонд отримує лише назву підприємства з кодом ЄДРПОУ, навіть без телефону директора.
Сенниченко наголосив, що в зв'язку з обмеженістю ресурсів Фонд намагається залучити технічну допомогу від ЄБРР, USAID та Європейської Комісії. За його словами, в державному бюджеті при плані доходів від приватизації у 12 млрд грн на видатки Фонду було закладено 700 млн грн, із яких 200 млн грн – радникам із приватизації.
Нагадаємо: державне підприємство «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) звинувачує Фонд державного майна в блокуванні роботи підприємства і недопуску співробітників на роботу, юридичний відділ ОГХК звернувся в поліцію в зв'язку з інцидентом.
Раніше у Фонді держмайна заявили про рейдерське захоплення ОГХК. Зокрема, що колишній менеджмент підприємства через суд відновив свої повноваження та увійшов в приміщення підприємства, де вже працювало нове, призначене Фондом держмайна, керівництво.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].