Передача ДПЗКУ, «Артемсолі» та «Хліба України» на приватизацію затримується – голова Фонду держмайна

Передача ДПЗКУ, «Артемсолі» та «Хліба України» на приватизацію затримується – голова Фонду держмайна

Затримка відбувається через непідписане розпорядження уряду

Передача ДПЗКУ, «Артемсолі» та «Хліба України» на приватизацію затримується – голова Фонду держмайна
Дмитро Сенниченко
Фото: facebook.com/spfu.gov.ua

Практична реалізація ухваленого цього року рішення уряду про передачу Фонду державного майна низки об'єктів великої приватизації, зокрема «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ), «Артемсолі» та ДАК «Хліб України», затримується через непідписане розпорядження уряду. Про це повідомив голова Фонду Дмитро Сенниченко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Вони зависли між там і тут: ДПЗКУ, «Конярство України», «Артемсіль», «Хліб України» – начебто рішення й ухвалене, але фактично воно не підписане, тому підприємства нам не передали», – пояснив Сенниченко.

Сенниченко наголосив, що в цих умовах Фонд концентрується на тому, щоб готувати до приватизації ті компанії, які вже передані на баланс.

Він зазначив, що у Фонді загалом 23 об'єкти великої приватизації з вартістю по балансу понад 250 млн грн, тоді як уряд у рамках політики приватизації передав відомству минулого року 530 підприємств і цього року ухвалив рішення про передачу ще майже 400.

«За 15 років ФДМ було передано 93 підприємства, а за останні чотири місяці – майже 500, при тій самій штатній чисельності та спроможності», – наголосив Сенниченко.

За його словами, у багатьох випадках Фонд отримує лише назву підприємства з кодом ЄДРПОУ, навіть без телефону директора.

Сенниченко наголосив, що в зв'язку з обмеженістю ресурсів Фонд намагається залучити технічну допомогу від ЄБРР, USAID та Європейської Комісії. За його словами, в державному бюджеті при плані доходів від приватизації у 12 млрд грн на видатки Фонду було закладено 700 млн грн, із яких 200 млн грн  – радникам із приватизації.

Нагадаємо: державне підприємство «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) звинувачує Фонд державного майна в блокуванні роботи підприємства і недопуску співробітників на роботу, юридичний відділ ОГХК звернувся в поліцію в зв'язку з інцидентом.

Раніше у Фонді держмайна заявили про рейдерське захоплення ОГХК. Зокрема, що колишній менеджмент підприємства через суд відновив свої повноваження та увійшов в приміщення підприємства, де вже працювало нове, призначене Фондом держмайна, керівництво. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло