Керівництво «Укроборонпрому» планує ліквідувати концерн

Керівництво «Укроборонпрому» планує ліквідувати концерн

У результаті реформи «Укроборонпрому» буде створено шість галузевих корпорацій

Керівництво «Укроборонпрому» планує ліквідувати концерн
Фото: Укроборонпром

У результаті реформи ДК «Укроборонпром» буде створено шість галузевих холдингів навколо прогресивних підприємств концерну, а сам Укроборонпром – ліквідовано. Про це повідомив заступник генерального директора «Укроборонпрому» та голова офісу трансформації концерну Роман Бондар, передає пресслужба концерну.

«Наприклад, до складу бронетанкового холдингу, під кодовою назвою ZIMM, увійшли підприємства, які здійснюють ремонт, виготовляють компоненти, здійснюють дослідження та створюють кінцевий продукт. Такий собі повний виробничий цикл. Подібним чином будуть створені й інші галузеві холдинги, в основі яких будуть найбільш прогресивні та перспективні підприємства Концерну. Що стосується самого Концерну, то в тому вигляді та в тій ролі, як якої він створювався, він точно припинить існування. Ми вважаємо, що Укроборонпром має бути ліквідовано у результаті реформи», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова Бондара.  

Керівництво Укроборонпрому переконане, що  поточна модель управління Концерном має бути змінена, оскільки вона не забезпечує ефективне управління більше ніж сотнею розрізнених підприємств-учасників концерну.

Зазначається, що в Укроборонпромі готуються до створення щонайменше шести галузевих держкорпорацій, навколо яких буде консолідовано підприємства за принципом галузевої синергії компетенцій: ракетобудівної, авіаційної, авіаремонтної, бронетанкової, радарних та морських систем. В Концерні створено офіс трансформації та стратегічний комітет – обидві команди, у тісній співпраці з керівниками підприємств, вже розробляють галузеві стратегії.

За словами Бондара, концепція реформи «Укроборонпрому» має дві частини: кінцеву цільову модель трансформації та перехідну модель – те, як компанія буде працювати з моменту прийняття необхідного законодавства.

Як поянив голова офісу трансформації концерну, протягом двох років «Укроборонпром» буде відігравати роль «центра управління польотами» для трансформаційних процесів та створення галузевих холдингів. Команда концерну проведе корпоратизацію підприємств, здійснить оздоровлення проблемних активів, концентрує виробництва, реалізує надлишкове майно. У холдингах буде створено сучасну систему корпоративного управління, затверджено стратегію розвитку, програму капітальних інвестицій, продуктову лінійку, систему управління виробництвом та стандарти звітності. 

За словами Бондара, з метою реформування системи корпоративного управління державними оборонними підприємствами вже розроблені зміни до закону «Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі» та законопроєкт «Про корпоратизацію підприємств ОПК».

«Без необхідних законів строк створення корпорацій складе близько 2,5 років. З ухваленням законів – реально впоратися за 6-9 місяців», – зазначив Бондар.

Нагадаємо: «Укроборонпром» увів режим повного або часткового простою на 17 підприємствах через карантин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті