SpaceX зробить супутники Starlink менш яскравими, бо вони заважають досліджувати космос

SpaceX зробить супутники Starlink менш яскравими, бо вони заважають досліджувати космос

Компанія обіцяє відкорегувати кут нахилу сонячних панелей на апаратах

SpaceX зробить супутники Starlink менш яскравими, бо вони заважають досліджувати космос
фото SpaceX

Супутники зв'язку Starlink дуже добре видно в нічному небі, оскільки сонячні панелі відбивають світло Сонця. SpaceX працює над вирішенням проблеми зайвої яскравості апаратів, пише TechCrunch з посиланням на засновника компанії Ілона Маска.

SpaceX 22 квітня запустила в космос чергову групу супутників, після чого їх стало 422. З кожним новим запуском відновлюється дискусія про те, як впливає зростаюче сузір'я супутників на низькій навколоземній орбіті на видимість нічного неба і наукові дослідження.

SpaceX заявляє, що вносить зміни, намагаючись вирішити цю проблему.

Ілон Маск, відповідаючи на питання про те, чому супутники Starlink стали більш помітними і яскравими в останні тижні, сказав, що це було пов'язано з кутом нахилу сонячних панелей супутників під час їх орбітального підйому, і запевнив, що цю проблему буде виправлено.

Всі супутники також будуть оснащені «парасольками», починаючи з дев'ятого запуску Starlink, (поки що відбувся тільки шостий запуск Starlink). Вони будуть зроблені з «особливої темної піни, яка надзвичайно прозора для радіопередачі», що важливо для основної мети супутників  – передавати Інтернет на Землю.

Багато з супутників перейдуть на вищі орбіти і розгорнуть сонячні панелі до Сонця. Це зробить їх менш помітними для неозброєного ока.

Поки що, за словами Маска, SpaceX скоректує кут сонячних панелей на апаратах.

Starlink – система глобального супутникового зв'язку, загалом SpaceX збирається запустити мережу з 12 000 – 42 000 супутників.

Першу групу апаратів SpaceX відправила в травні 2019 го. За планами компанії, в 2020-му супутниковий інтернет Starlink буде доступний в США і Канаді, в 2021-му стане глобальним.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло