Захворіло у світі
10,694,288
Померло у світі
516,210
Вилікувалось у світі
5,480,394
Захворіло в Україні
45,887
Померло в Україні
1,185
Вилікувалось в Україні
20,053
Франція і Нідерланди нададуть Air France 11 млрд євро підтримки, але за однієї умови

Франція і Нідерланди нададуть Air France 11 млрд євро підтримки, але за однієї умови

Компанія мусить взяти на себе строгі зобов’язання щодо екології

Франція і Нідерланди нададуть Air France 11 млрд євро підтримки, але за однієї умови
фото DR

Франція і Нідерланди пообіцяли витратити разом до 11 млрд євро на підтримку авіакомпанії Air France – KLM, яка постраждала через пандемію коронавірусу. З них Париж, як оголосив міністр економіки Франції Брюно Ле Мер, виділить 7 млрд євро, передає RFI.

Згідно із заявою глави фінансового відомства, мова йде не про «відкритий чек», який дозволив би Air France витрачати гроші за своїм бажанням, а про взяття на себе компанією строгих зобов'язань. Серед них – турбота про навколишнє середовище.

За словами Брюно Ле Мера, Air France отримає безпосередньо від французької влади 3 млрд євро. Ще 4 млрд євро кредитних коштів виділять банки, а 90% цих грошей буде видано під державну гарантію. Нідерланди, в свою чергу, виділять від 2 до 4 млрд євро.

«Ми поставили Air France жорсткі умови. Авіакомпанія повинна бути рентабельною, а також слідувати вимогам, пов'язаним з екологією. Air France повинна стати авіакомпанією, яка поважає екологію більше, ніж будь-який інший перевізник на планеті», – зазначив Брюно Ле Мер.

Як заявив гендиректор компанії Бенжамен Сміт, для Air France криза, викликана коронавірусом – можливість змінити компанію.

«Ми поставили перед собою мету знизити викиди CO2 на 50% до 2030 року, оновити флот компанії і використовувати біопаливо», – розповів бізнесмен. Сміт запевнив журналістів, що криза не змусить перевізника відмовитися від замовлень нових літаків Airbus, які виробляються у Франції.

Як стверджує Le Monde з посиланням на представників профспілок, в компанії допомогу вважають необхідною для виживання підприємства.

Зараз Air France виконує тільки 5% від звичайної кількості рейсів, а KLM – 10%.

Нагадаємо, найбільший авіаперевізник Європи Lufthansa не зможе самостійно вийти з кризи на тлі пандемії і очікує на державну допомогу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті