Нафта дешевшає на тлі надлишку пропозиції

Нафта дешевшає на тлі надлишку пропозиції

Триває вичерпання потужностей для зберігання сировини

Нафта дешевшає на тлі надлишку пропозиції
фото www.flickr.com/photos/76623108@N08/19530734223

Нафта дешевшає на побоюваннях інвесторів щодо надлишку пропозиції, який зберігається та може призвести до вичерпання потужностей для зберігання сировини і викличе новий обвал цін на ф'ючерси, як це вже сталося тиждень тому, пише «Інтерфакс».

Вартість червневих ф'ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures станом на ранок 27 квітня складає $21,10 за барель, що на 1,6% ($ 0,34) нижче ціни на закриття попередньої сесії.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Ф'ючерс на WTI на червень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу подешевшав на 8% ($ 1,37) – до $ 15,57 за барель.

В ході торгів зниження WTI досягало в понеділок 10% після 4 днів зростання.

Виробництво нафти в світі складає близько 100 млн барелів на добу, в той же час попит на неї в умовах, коли 2/3 населення Землі знаходиться в ізоляції, може впасти до 70 млн.

Сховища нафти в світі вже заповнені на 65%, оцінив аналітик Kayrros Ентоні Халф. За його оцінкою, через перевиробництво щотижня в сховища надходить 50 млн барелів нафти, і такими темпами весь вільний простір для її зберігання буде вичерпано в світі до червня.

Обсяг нафти, яка знаходиться на танкерах в море, виріс з 1 березня на 76% – до 153 млн барелів, свідчать дані аналітичної фірми Kpler. Це відповідає обсягу видобутку нафти в світі за 1,5 дня.

Нагадаємо: майже 30 танкерів з нафтою застрягли біля узбережжя Лос-Анджелеса, не маючи змоги знайти інше місце для зберігання нафти. Це пов’язано з тим, що ринок переповнений дешевою нафтою, а всі сховища, призначені для зберігання нафти, переповнені.

Як заявив Амру Катайя, глава компанії Landmark Marine, близько 160 млн барелів нафти зберігається наразі на танкерах в морі, це рекордний історичний показник.

До цього різноманіття танкерів можуть приєднатися нові: зʼявилася інформація, що флот навантажених нафтою саудівських танкерів, який іде до США, обвалить ринок нафти ще більше.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло