Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Зеленський підписав закон про обіг земель сільськогосподарського призначення

Зеленський підписав закон про обіг земель сільськогосподарського призначення

З 1 липня 2021 року громадяни України зможуть набувати право власності на земельні ділянки сільгосп призначення площею до 100 га

Зеленський підписав закон про обіг земель сільськогосподарського призначення
Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова Зеленського.

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. 

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України.

З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі.

Заборонено також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до підписаного закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.

У повідомленні зазначається, що закон забезпечить реалізацію права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення для громадян України та сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі.

Нагадаємо: в ніч на 31 березня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт про відкриття ринку сільгоспземель. Рішення підтримали 259 народних депутатів.

За відкриття ринку землі проголосували депутати з фракцій «Слуга народу (206), «Європейська солідарність» (23), «Голос» (13) та депутатської групи «Довіра» (12), а також 5 позафракційних парламентарів.

Земельна реформа є однією з двох принципових умов отримання Україною розширенного траншу МВФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті