Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт про відкриття ринку сільгоспземель

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт про відкриття ринку сільгоспземель

Рішення підтримали 259 нардепів

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт про відкриття ринку сільгоспземель
Фото: pexels.com

Верховна Рада прийняла в дургому читанні законопроєкт №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Рішення підтримали 259 народні депутати.

За відкриття ринку землі проголосували депутати з фракцій «Слуга народу (206), «Європейська солідарність» (23), «Голос» (13) та депутатської групи «Довіра» (12), а також 5 позафракційних парламентарів.

Земельна реформа є однією з двох принципових умов отримання Україною розширенного траншу МВФ у $8 млрд.

У підготовленому до другого читання законопроєкті передбачено, що відкриття ринку землі відкладуть до 1 липня 2021 року.

На першому етапі доступ до ринку отримають тільки фізичні особи. Одна людина зможе купити не більше 100 гектарів. З 2024 року купувати землю дозволять юридичним особам. Одна компанія зможе купити до 10000 гектарів землі. Також діє заборона на продаж державної землі.

Детальніше читайте в аналітиці Mind: «Мала земля»: як депутати зняли мораторій, проваливши реформу

Розрахунок за землю  передбачається виключно безготівковий із перевіркою походження коштів; забороняється купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону; зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку; банки не зможуть купувати землю, лише брати у заставу; частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

Питання надання права іноземцям купувати землю має бути вирішене на референдумі.

Третє за сьогоднішній день позачергове засідання Ради майже повністю провів перший віце-спікер Руслан Стефанчук. Перед голосуванням 30 березня парламентарі розглянули понад 700 правок. Загалом парламент розглянув 4018 правок до законопроєкту.

Водночас за даними Київського міжнародного інституту соціології у лютому введення продажу землі сільськогосподарського призначення підтримували 15% українців, проти – 62%.

Детальніше про те, як земельний бліцкриг перетворився на позиційну війну читайте у матеріалі Mind: «Відкладений ефект: чому депутати знову не ухвалили закон про ринок землі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті