FT нарахувало на 60% більше смертей від COVID-19, ніж офіційні дані
Офіційна статистика сильно недооцінює справжній масштаб пандемії, вважає видання

Видання FT проаналізувало загальну смертність під час пандемії в 14 країнах і дійшло висновку, що кількість людей, які померли від коронавірусу, може на 60% перевищувати офіційні дані.
Видання вивчило статистику щодо смертей у цих країнах за березень і половину квітня цього року і порівняло цей показник із середнім за аналогічний період за п’ять років (2015–2019). Отримана різниця і є справжнім показником рівня летальності від пандемії, вважають автори матеріалу.
За офіційними даними, узятими з 14 країн, смертність у них склала за березень – частину квітня 77 000 людей. FT нарахувало, що насправді загиблих від коронавірусу на 58,4% більше – 122 000.
Точність офіційної статистики від вірусу обмежується тим, наскільки ефективно країна перевіряє своє населення для підтвердження випадків. Як відомо, деякі країни, включно з Китаєм, ретроспективно переглянули кількість смертей від цього вірусу.

Згідно з аналізом FT, загальна смертність виросла на 60% у Бельгії, на 51% – у Нідерландах та на 35% – у Франції під час пандемії порівняно з тим же періодом у попередні роки.
Деякі з цих смертей можуть бути результатом інших причин, визнає видання. Однак у матеріалі зазначається, що надлишкова смертність виросла найбільш різко в регіонах, які найбільше постраждали від спалаху. Тому більшість з цих смертей напряму пов’язані з коронавірусом, а не з побічними ефектами карантину.
«Надлишкові смертельні випадки найбільш виражені в районах з найсерйознішими вірусними спалахами, а в деяких з низ повністю порушений механізм звітності. Це особливо тривожно для багатьох країн з економікою, що розвивається, де загальна надлишкова смертність на кілька порядків вища, ніж офіційні дані», пише видання.
Так, у регіоні, прилеглому до італійського міста Бергамо, відзначене найгірше зростання смертності серед усіх вивчених країн і регіонів: вона перевищила нормальний рівень на 464%. У провінції Гуайас в Еквадорі смертність зросла на 350%, по Мадриду виявилася вищою за норму на 160%, а в Нью-Йорку – на 200%.
«Якщо ми хочемо (зрозуміти. – Mind), як різні країни відреагували на пандемію і як це вплинуло на здоров’я населення, кращий спосіб – це підрахувати надлишкову смертність», – сказав Девід Леон, професор епідеміології Лондонської школи гігієни.
При цьому, як відзначили експерти, насправді цифри непрямих втрат ще вище, бо в березні – квітні смертність у вивчених 14 країнах від таких причин, як ДТП і виробничі травми, очевидно, знизилася через введені всюди заходи самоізоляції чи карантину.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].