У єврозоні зафіксовано найбільше падіння ВВП за всю історію

У єврозоні зафіксовано найбільше падіння ВВП за всю історію

ВВП єврозони в першому кварталі показало найбільше зниження з 1995 року

У єврозоні зафіксовано найбільше падіння ВВП за всю історію
фото pixabay.com

Обсяг ВВП країн-учасниць єврозони впав за перший квартал 2020 року на 3,8%. Про це повідомляє RFI з посиланням на Eurostat. Це найбільше падіння з моменту створення європейського валютного союзу в 1999 році.

Негативні результати викликані, перш за все, карантинними заходами, вжитими в березні через епідемію коронавірусу у країнах єврозони.

Падіння за квартал виявилося найбільшим за 25 років – з початку публікації статистики в 1995 році. Падіння рік до року найвідчутніше з третього кварталу 2009 року – тоді єврозона і інші країни ЄС відчували наслідки фінансової кризи.

До єврозоні відносяться 19 країн. У цих країнах проживає 340 млн чоловік. У Євросоюз входять 27: вісім країн зберегли свої національні валюти.

Для порівняння: в останньому кварталі 2019 року в зоні євро було продемонстровано зростання (+0,1%), зазначає Eurostat. Перший квартал нинішнього року також значно гірший, ніж перший квартал 2019 го (-3,3%).

У Франції, де, згідно із заявами міністра економіки і фінансів Брюно Ле Мера, «найбільш  щедра і найефективніша в Європі» державна підтримка громадян і підприємств під час карантину, ВВП за перший квартал упав ще сильніше: -5,8%.

Дані оприлюднив Національний інститут статистики і економічних досліджень (Insee). Це найбільший спад з 1949 року, зазначив інститут.

Нагадаємо, на думку експертів Bloomberg, за найбільш оптимістичним прогнозом, світова економіка скоротиться на 4% через коронавірус.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті