Ми не Радянський Союз, заборони на виїзд заробітчан до країн Європи немає – Пристайко
За словами віцепрем’єра, чартери для сезонних працівників будуть організовуватись постійно

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко, якого Кабінет міністрів уповноважив вести переговори з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт, уже провів «низку телефонних розмов з урядовцями країн ЄС, які дозволять сформувати єдиний ефективний механізм роботи». Про це повідомив Офіс віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадима Пристайка.
Віцепрем’єр, зокрема, наголосив, що заборони на виїзд немає, навпаки, чартери для сезонних працівників будуть організовуватись постійно.
«Наразі ми намагаємося визначити, як організовано дати таку можливість людям, які хочуть працювати за кордоном. Цих людей цінують за кордоном, своїм сім'ям в Україні вони приносять дохід», – зазначив він.
Однак,за словами Пристайка, важливо зрозуміти різницю між заробітчанами, які постійно неорганізовано перетинають український кордон, чим посилюють ризики загрози нового спалаху коронавірусу, і сезонними робітниками, які їдуть за кордон на 3-6 місяців з виконанням умов обсервації і вимог безпеки.
Віцепрем’єр наголосив, що в уряді хотіли б, щоб ці люди залишалися в Україні та робили внесок в економіку країни на Батьківщині.
«Державі ці люди дуже потрібні. Вони гнучкі, активні, готові виїхати за тисячі кілометрів від рідної домівки, щоб заробляти. Але ми не Радянський Союз, ми не можемо їх тримати насильно. Ми зробимо все необхідне, щоб наші громадяни, які бажають працювати сезонно за кордоном, мали таку можливість та могли безпечно дістатися країн ЄС», – додав віцепрем’єр-міністр.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів тимчасово заборонив українцям виїжджати за кордон з метою роботи, зберігши можливість залишити країну через наземні пункти пропуску тільки для відвідування родичів, котрі проживають у країнах Євросоюзу.
Як повідомлялося, МАУ 29 квітня скасувала рейс PS1118 Київ-Лондон через заборону Державної авіаслужби України. Рейс був організований для доправлення до Великобританії на роботу українських громадян, які мають довгостроковий контракт з роботодавцем за кордоном. Однак у підсумку цей рейс таки дозволили виконати.
Після цього уряд пояснив, на яких умовах відправлятиме українських заробітчан за кордон.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].