У 2020-2021 роках потік прямих іноземних інвестицій зменшиться на 40% - ООН

У 2020-2021 роках потік прямих іноземних інвестицій зменшиться на 40% - ООН

Сьогодні інвестиції, в першу чергу, необхідно направляти на виробництво медобладнання та ліків

У 2020-2021 роках потік прямих іноземних інвестицій зменшиться на 40% - ООН
фото DR

Згідно з новими прогнозами Конференції ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД), в період 2020-2021 років очікується скорочення потоків прямих іноземних інвестицій (ПІІ) на 40%. Це показує, що глобальне поширення COVID-19 впливає також і на укладення угод з міжнародних інвестиційних угод на майбутнє, передає Центр новин ООН.

У боротьбі з пандемією коронавірусу уряди всього світу намагаються залучити й утримати іноземні інвестиції і одночасно надають фінансову підтримку національним компаніям, малим і середнім підприємствам, які найбільшою мірою постраждали від пандемії.

Так, одні країни перенаправляють фінансові потоки на виробництво медичного обладнання та ліків, інші – «евакуюють» виробничі потужності своїх компаній з найбільш постраждалих країн, наприклад, з Китаю.

«Національна і міжнародна інвестиційна політика має сприяти усуненню руйнівних економічних наслідків пандемії», – заявив генеральний секретар ЮНКТАД Мухіса Кітуйі.

Він підкреслив, що сьогодні інвестиції, в першу чергу, необхідно направляти на виробництво медичного обладнання та ліків, а також на матеріальну допомогу постраждалим підприємствам. При цьому, як вважає глава ЮНКТАД, необхідно стежити за тим, щоб поглинання національних компаній міжнародними не суперечили національним інтересам.

У спробах подолати кризу країни використовують різні наявні в їхньому розпорядженні інструменти інвестиційної політики, зазначив глава Конференції.

Так, уряд Італії зайнявся націоналізацією авіакомпанії Alitalia. Адміністрація США виділила $25 млрд для підтримки авіаційної галузі. Влада Південної Кореї заявила про готовність вкладати кошти в компанії, які займуться виробництвом вакцини і медикаментів. Нідерланди нададуть допомогу бізнесу, який був змушений закритися в умовах епідемії. У США концерн General Motors отримав держзамовлення на виробництво апаратів ШВЛ. Японія виділила $2,2 млрд на виведення виробничих потужностей своїх компаній з Китаю до Японії або в інші країни Азії.

Основою економічних заходів, спрямованих на протидію пандемії, повинна бути, як вважають експерти, податкова і фінансова підтримка не тільки компаній, але і їх співробітників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло