Транзит газу через ГТС України вдвічі зменшився за чотири місяці

Транзит газу через ГТС України вдвічі зменшився за чотири місяці

У січні-квітні 2020 року показник скоротився на 47,1%, до 15,5 млрд куб. м

Транзит газу через ГТС України вдвічі зменшився за чотири місяці
Фото: business.ua

Транзит природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України в січні-квітні 2020 року скоротився на 47,1%  або на 13,8 млрд куб. м порівняно з аналогічним періодом 2019 року – до 15,5 млрд куб. м. Про це повідомляє пресслужба Оператора ГТС.

«В загальному за січень-квітень 2020 року транзит газу через ГТС України склав 15,5 млрд куб.м, що на 47% менше у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року та на 40% менше порівняно з середнім значенням січня-квітня за 2014-2019 роки», – сказано в повідомленні.

Зазначається, що окрім транзиту газу з РФ в квітні Оператор ГТС України здійснив транспортування тестових обсягів блакитного палива зі Словаччини до Польщі на замовлення міжнародного трейдера в рамкам нової послуги short-haul.

У західному напрямку за січень-квітень 2020 року було протранзитовано 14,0 млрд куб. м газу, що на 10,1 млрд куб. м або 41% менше за аналогіяний період минулого року.

Як зазаначається в повідомленні Оператора ГТС, у південному (балканському) напрямку з початку 2020 року обсяги транзиту скоротилися на 71% та склали 1,5 млрд куб. м газу.

Зокрема, транзит до Румунії через ГВС «Орловка» становив 0,3 млрд куб. м (-92%), а до Молдови – 1,2 млрд куб. м (-4%). В ОГТС пояснюють, що зниження обсягів транзиту трансбалканським коридором значною мірою зумовлене запуском з початку цього року обхідного газогону «Турецький потік».

Транзит газу через ГТС України зменшився за чотири місяці

Як повідомлялось, «Газпром» удвічі скоротив транзит газу через Україну в першому кварталі року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло