Україна вперше за чотири роки імпортувала бензин із Росії

Україна вперше за чотири роки імпортувала бензин із Росії

Останній раз поставки бензинів із Росії в Україну залізницею здійснювалися в 2016 році

Україна вперше за чотири роки імпортувала бензин із Росії
Фото: delo.ua

«Західна нафтогазова компанія» та «Євростандарт» у кінці квітня відновили імпортні поставки автомобільних бензинів із Росії. Про це повідомляє галузеве видання enkorr з посиланням на дані дослідження «Консалтингової групи А-95».

«Бензин марки А-92 був доставлений в Україну залізницею з Московського НПЗ компанії «Газпром нефть». В кінці квітня – на початку травня ЗНГК оформила імпорт близько 400 тонн бензину, «Євростандарт» – 115 тонн», – сказано в повідомленні.

Зазначається, що 4 травня ЗНГК почала пропонувати А-92 Московського НПЗ в дрібнооптовому сегменті з нафтобази в місті Васильков Київської області.

За даними «Консалтингової групи А-95», останній раз поставки бензинів із Росії в Україну залізницею здійснювалися в 2016 році, тоді за підсумком року було поставлено близько 22000 тонн (трохи більше 1% від балансу ринку).  Зазначається, що того року практично всі поставки здійснювалися з Орської НПЗ компанії «Орскнефтеоргсинтез», що входить в групу «Сафмар» Михайла Гуцерієва. Найбільшими імпортерами тоді виступали також ЗНГК (18000 тонн) та «Євростандарт» (4000 тонн).

Разом із автомобільним бензином ЗНГК та «Євростандарт» наприкінці квітня почали імпортувати дизельне пальне виробництва Московського НПЗ «Газпром нефти».  За даними експертів, після 2016 року поставки ДП із Московського НПЗ в Україну не фіксувалися.

Нагадаємо: баланс дизельного палива в першому кварталі 2020 року склав 1,387 млн т, що на 1,5% менше, ніж за аналогічний період 2019 року (1,408 млн т), це перший випадок квартального зниження балансу ринку з 2015 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло