ЄС вирішив серйозно взятись за боротьбу з відмиванням грошей

ЄС вирішив серйозно взятись за боротьбу з відмиванням грошей

Єврокомісія вже розробила відповідний план з шести частин

ЄС вирішив серйозно взятись за боротьбу з відмиванням грошей
фото pixabay.com

Європейська комісія взяла за мету посилити боротьбу з корупцією. Як повідомляє DW, у Брюсселі представили план з шести частин, який направлений на те, щоб «закрити всі лазівки та усунути слабкі місця в правилах ЄС».

«Боротися проти відмивання грошей нині більш необхідно, ніж до пандемії. Наш план із шести пунктів спрямований проти відмивання грошей за всіма позиціями, щоб вибудувати завершену систему, яка зупинить посягання злочинців», – заявив виконавчий віцепрезидент ЄК з економіки Валдіс Домбровскіс.

План передбачає підвищення ефективності застосування правил ЄС та здійснення нагляду на європейському рівні. Окрім того, має бути впроваджений механізм координації та підтримки підрозділів фінансової розвідки держав-членів, забезпечено дотримання положень кримінального законодавства та обміну інформацією на рівні ЄС, посилена роль Євросоюзу у цій сфері.

Комісія має намір представити конкретну пропозицію щодо наглядового органу ЄС у першому кварталі 2021 року. Окрім того, планується створити механізм для полегшення обміну інформацією про підозрілі операції та діяльність між країнами ЄС. Також планується розробити керівні принципи співпраці між державними установами та приватним сектором у боротьбі з відмиванням грошей.

ЄК вирішила, окрім того, змінити свої критерії щодо «чорного списку» третіх країн, де існує високий ризик відмивання грошей. Очікується, що в цей список потраплять Багами, Барбадос, Ботсвана, Камбоджа, Гана, Ямайка, Маврикій, Монголія, М'янма, Нікарагуа, Панама та Зімбабве. При цьому зі списку виключено Ефіопію, Боснію і Герцеговину, Гаяну, Лаос, Шрі-Ланку та Туніс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті