Обсяг фінансової підтримки України з боку МВФ не зміниться – Мінфін

Обсяг фінансової підтримки України з боку МВФ не зміниться – Мінфін

Уряд планує завершити переговори з МВФ наступного тижня

Обсяг фінансової підтримки України з боку МВФ не зміниться – Мінфін
Фото: НБУ

Зміна програми співпраці Міжнародного валютного фонду з Україною не вплине на обсяг фінансової підтримки з боку МВФ, але в зв’язку із загальною економічною невизначеністю щодо тривалості наслідків пандемії МВФ пропонує співпрацю за коротшою програмою кредитування Stand-By.  Про це повідомляє пресслужба міністерства фінансів.

«Питання щодо модальності програми (EFF чи Stand-by) ще дискутується. Основна різниця між цими програмами полягає в терміні їх реалізації:  Stand-by – 1,5 роки, EFF – 3 роки», – зазначається в повідомленні Мінфіну.

При цьому сума програми на відповідні періоди залишається незмінною.

У відомстві також зазначили, що уряд України планує фіналізувати переговори з МВФ наступного тижня.

Нагадаємо: 17 лютого завершилася дія попередньої програми співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму Stand-by. Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі – SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд, однак Україна змогла отримати по ній лише перший транш SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, однак у зв'язку зі зміною президента і уряду країни після виборів було вирішено почати розробку нової програми співпраці. В результаті в 2019 році фінансування з боку Фонду було відсутнє, тоді як Київ заплатив майже SDR1,4 млрд.

Президент України Володимир Зеленський, Національний банк України і попередній уряд на початку грудня 2019 року домовилися з менеджментом МВФ про відкриття нової трирічної програми EFF на $5,5 млрд. Це програма мала замінити 14-міс. програму stand-by на SDR 2,8 млрд, або майже $3,9 млрд, яка була покликана підтримати країну в період президентських і парламентських виборів минулого року і яка завершилася 17 лютого 2020 року. За останньою інформацією, розмір програми EFF, за даними близьких до переговорів джерел, вдалося збільшити орієнтовно до $8 млрд. 

В оновлений державний бюджет на 2020 рік закладено підтримку від міжнародних фінансових організацій, зокрема пряму підтримку МВФ. Міністерство фінансів розраховує на прийняття банківського законопроєкту, який прискорить отримання траншу.

Позитивне рішення МВФ щодо нової програми дасть уряду змогу отримати також макрофінансову допомогу від ЄС (EUR500 млн) і кредит Світового банку (до $1,0 млрд).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті