Рішення суду про виплату ПриватБанком понад $250 млн Суркісам неможливо виконати добровільно або примусово – Малюська

Рішення суду про виплату ПриватБанком понад $250 млн Суркісам неможливо виконати добровільно або примусово – Малюська

За його словами, Мінюст не стягує зазначену суму з ПриватБанку, а вимагає від нього обслуговування депозитів у відповідності до рішення суду

Рішення суду про виплату ПриватБанком понад $250 млн Суркісам неможливо виконати добровільно або примусово  – Малюська
Денис Малюська
Фото: Мінюст

Рішення Печерського райсуду від 9 лютого 2017 року про виплату державним ПриватБанком на користь шести офшорних компаній братів Суркісів понад $250 млн неможливо добровільно або примусово виконати. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці в Facebook.

«Ми не стягуємо і не вимагаємо стягнути 7 млрд грн (або $250 млн) із ПриватБанку. Ми виконуємо ухвалу суду, яка вимагає від ПриватБанку обслуговування депозитів (і біс його знає як це зробити)», – наголосив міністр.

За словами Малюськи, якби Мінюст насправді повинен був стягнути $250 млн на користь компаній Суркісів, відомство зробило б це без проблем.

Раніше представництво ПриватБанку звернулось до міністра юстиції та правоохоронних органів за правовою оцінкою дій Печерського відділу державної виконавчої служби Мінюсту, від якого банк 5 травня отримав чотири нові постанови про примусове виконання рішення щодо виплати на офшорних компаній братів Суркісів понад $250 млн.

У заяві ПриватБанку відзначається, що всі п'ять проваджень про стягнення $250 млн були відкриті одним і тим же працівником відділу держвиконавчої служби Печерського району Києва.

Раніше міністр юстиції Денис Малюська заявив, що за три роки шанси братів Суркісів отримати від ПриватБанку понад 250 млн доларів не змінились та залежать від банку.

Як відомо, члени сім’ї Суркісів намагаються у суді довести, що не є пов'язаними з ексвласниками ПриватБанку особами. Також вони хочуть скасувати конвертацію їх коштів на акції ПриватБанку під час націоналізації (процедура bail-in).

При націоналізації ПриватБанку вклади братів Суркісів обміняли на акції, адже саму родину визнали пов’язаною з банком.

Проведення операції bail-in дозволило державі надалі придбати акції банку за 1 гривню та націоналізувати ПриватБанк.

Брати Ігор та Григорій Суркіси оскаржують цю процедуру у судах різних інстанцій, зокрема у Верховному суді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті