Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
В Криму вирішили заборонити кондиціонери, оскільки вони «поширюють коронавірус»

В Криму вирішили заборонити кондиціонери, оскільки вони «поширюють коронавірус»

Російське МОЗ спростувало інформацію про небезпеку кондиціонерів

В Криму вирішили заборонити кондиціонери, оскільки вони «поширюють коронавірус»
фото pixabay.com

Самопроголошений глава Криму Сергій Аксьонов запропонував відмовитися від використання кондиціонерів на півострові через те, що вони можуть сприяти поширенню коронавируса, повідомляє «Крим 24».

Він зазначив, що на фільтрах кондиціонерів «осідають всі ці хвороботворні мікроби і бактерії», тому використання пристроїв треба заборонити.

«Якщо фільтр не змінювався до цього, то вмикання кондиціонера може сприяти розносу інфекції по приміщенню. Тому це принципова позиція – уникнути увімкнення кондиціонерів», – сказав Аксьонов. Замість кондиціонування повітря він запропонував провітрювати приміщення.

На початку квітня про небезпеку поширення коронавирусу через кондиціонери попереджав російський МОЗ, передає РБК. У відомстві зазначали, що використання кондиціонерів сприяє підтримці високих концентрацій інфекції в повітрі.

Міністерство рекомендувало використовувати ефективну механічну вентиляцію або максимальне постійне провітрювання.

Однак в п'ятницю, 8 травня, «Роспотрєбнадзор» спростував інформацію МОЗ про небезпеку кондиціонерів як рознощиків інфекції.

«Коронавірус, як і будь-які респіраторні віруси, ніколи не буде жити ні в системі вентиляції, ні в кондиціонерах», – відзначили в відомстві.

У Росії станом на 8 травня коронавірусом заразилися 187 859 чоловік, з них 159 528 зараз проходять лікування. З початку пандемії в країні померли 1723 людини, більше половини від цієї кількості припадає на Москву (956).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті