Захворіло у світі
12,910,357
Померло у світі
569,128
Вилікувалось у світі
7,116,957
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
МЗС пояснило, в яких випадках обмежується виїзд українців за кордон

МЗС пояснило, в яких випадках обмежується виїзд українців за кордон

МЗС запевнило, що служить лише комунікатором між повноважними органами влади

МЗС пояснило, в яких випадках обмежується виїзд українців за кордон
фото DR

Міністрерство закордонних справ України пояснило, що виїзд українців за кордон може бути обмежений лише у випадку авіаперельотів, а стосовно всіх інших видів транспорту жодних обмежень немає.

Такий коментар в пресс-службі МЗС наддали для видання «Європейська правда».

Раніше посольство Великобританії опублікувало офіційне повідомлення, що Україна забороняє виїзд своїх громадян без дозволу МЗС.

У МЗС стверджують, що це обмеження стосується лише перетину кордону у «закритих» пунктах перетину, передусім у аеропортах.

«Чинним законодавством не встановлено жодних додаткових обмежень щодо виїзду громадян України за кордон. В умовах протидії поширенню епідемії коронавірусу в Україні, уряд ухвалив рішення про закриття окремих пунктів пропуску через державний кордон, зокрема, для повітряного сполучення», – йдеться у поясненні. МЗС проінформувало іноземні дипломатичні представництва в Україні лише про перелік цих пунктів, пояснили у міністерстві.

При цьому в МЗС пояснюють, що вони не надають дозволу чи відмови у дозволі на виїзд за кордон і не передавали таку інформацію дипустановам.

«Іншої інформації про обмеження виїзду за кордон чи необхідності отримання від МЗС дозволів на виїзд громадян України, зокрема, тих, які мають посвідки на постійне проживання за кордоном, міністерство не давало», – пояснили у прес-службі МЗС.

Натомість МЗС є комунікатором, що передає інформацію від посольств до інших органів влади, що мають право ухвалювати такі рішення.

«В умовах пандемії коронавірусу МЗС виконує комунікаційну функцію між центральними органами виконавчої влади, які здійснюють свої повноваження у сфері забезпечення перевезення пасажирів та охорони державного кордону, та іноземними дипломатичними представництвами в Україні», – пояснили у дипвідомстві.

10 травня посольство Великобританії в Україні відредагувало своє повідомлення, прибравши слова про дозвіл від МЗС і вказавши, що українці, які мають посвідку на проживання в Сполученому Королівстві, повинні підтвердити цей статус, щоби повернутися в країну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті