Енергетичну кризу спричинило штучне втручання в ціноутворення – Буславець

Енергетичну кризу спричинило штучне втручання в ціноутворення – Буславець

Очільниця Міненерго заявляє, що енергетична галузь фінансово, паливно та економічно повністю розбалансована

Енергетичну кризу спричинило штучне втручання в ціноутворення – Буславець
Ольга Буславець
Фото: Міненерго

Українська енергетика переживає одну з найбільших криз за всю історію, однією з головних причин в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець вважає втручання в галузь через зміни до законів, постанови Кабінету Міністрів та рішення регулятора. Про це очільниця відомства повідомила в ефірі програми «Реальна політика з Євгеном Кисельовим» на телеканалі «Україна 24».

«Встановлювалися так звані обмеження на ці прайскепи. Прайскепи – це обмеження ціни на ринку електричної енергії для того, щоб запобігти значному зростанню ціни для кінцевого споживача внаслідок відкриття нового ринку», – пояснила Буславець.

За її словами, після цих втручань відбулося спотворення ціноутворення на ринку, а саме штучне зниження ціни на електричної енергії до рівня, нижчого за собівартість її виробництва.

Другим чинником в. о. міністра назвала відкриття імпорту електроенергії з Білорусі та Росії за двосторонніми договорами у вересні 2019 року. За її словами, це призвело до того, що українська вугільна промисловість втратила ринок збуту своєї продукції.

«Нам це коштувало незатребуваних 1,5 млн тонн вітчизняного вугілля, нам це коштувало 5 млрд гривень, які були направлені на в нашу економіку і не нашим енергогенеруючим компаніям, а нашим сусідам», – зазначила Буславець.

За її словами, в уряду є антикризовий план для стабілізації ситуації на ринку, який складається з 20 заходів.

Нагадаємо: Міненергетики представило комплекс кроків для виведення енергетичної системи України з кризи. Відомство ініціює три законопроєкти, які дозволять погасити 12 млрд грн боргу перед «Енергоатомом» і «Укргідроенерго».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло