Третій халвінг біткойна відбувся – майнери зароблятимуть вполовину менше
Емісія біткойна має закінчитися в 2140 році

Увечері 11 травня у світі криптовалют відбулася важлива подія – халвінг біткойна. Зазначений блок, нагорода за який склала 6,25 BTC, о 22:23 за київським часом добув пул AntPool.
Основне завдання механізму халвінгу (від англ. Halving – «переполовинювання»), закладеного в протокол роботи мережі блокчейна більше десяти років тому її загадковим творцем Сатоши Накамото, – контролювати емісію криптовалют і стримувати її інфляцію.
Як відомо, кожен новий блок вибудовується в ланцюжок з попередніми блоками – звідти й назва блокчейн (Blockchain). Кожен такий блок містить у собі інформацію про всі транзакції, оброблені за 10-хвилинний проміжок часу, включаючи хеш транзакцій, суми і адреси гаманців, з яких і на які переводилися біткойни. Халвінг – це зменшення розміру винагороди майнеру за додавання ним нового блоку в блокчейн удвічі.
У мережі біткойн халвінг програмно закладений через кожні 210 000 блоків, тобто раз на чотири роки. Нагадаємо, емісія криптовалюти обмежена 21 млн BTC. З цього випливає, що остання монета буде здобута у 2140 році.
На зорі появи біткойна майнери отримували по 50 BTC за кожен видобутий і записаний блок. Після першого халвінгу 28 листопада 2012 року винагорода скоротилася до 25 BTC, а після другого (9 липня 2016 року) – до 12,5 BTC. Тепер же розмір винагороди вдвічі менший – 6,25 BTC.
У листопаді 2012 року, коли стався перший халвінг, курс біткойна становив $11, але вже до осені 2013 року за криптовалюту давали $1100. Правда, пізніше курс впав до $200. У липні 2016 року, коли відбувся другий халвінг, біткойн коштував $600, але після халвінгу в 2017 році курс криптовалюти різко пішов вгору і досяг рекордних $20 000 в середині грудня, після чого, як і в 2013 році, різко обрушився.
З приводу впливу третього халвінга єдиної думки немає. Одні дають фантастичні прогнози про небувале зростання, інші – дотримуються думки, що ніяких істотних змін не відбудеться.
За останній місяць, що передує халвінгу, курс біткойна виріс на 26%, а тиждень тому криптовалюта ненадовго злетіла до $10 000, але потім знову почала падати – наразі курс становить $8700 за одну монету.
За матеріалами itc.ua
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].