Саудівська Аравія добровільно скоротить видобуток ще на 1 млн барелів на добу в червні

Саудівська Аравія добровільно скоротить видобуток ще на 1 млн барелів на добу в червні

Це має прискорити скорочення надлишку пропозиції на ринку

Саудівська Аравія добровільно скоротить видобуток ще на 1 млн барелів на добу в червні
фото www.flickr.com/photos/bambaataarr/24999389845/

Міністерство енергетики Саудівської Аравії повідомило, що доручило своєму нафтовому гіганту Saudi Aramcoв червні добровільно скоротити видобуток ще на 1 млн барелів на добу (б / д) на додаток до обсягу скорочень, які королівство взяло на себе в рамках угоди ОПЕК +. Про це повідомляє Reuters.

Цей крок має на меті прискорити скорочення глобального надлишку пропозиції і відновлення балансу на ринку.

Принц Абдулазіз бін Салман сказав, що Саудівська Аравія «хоче бути на крок попереду» і що він бачить ознаки поступового відновлення попиту на тлі зняття обмежень на пересування, введених через пандемію коронавірусу, по всьому світу.

«Ми хочемо прискорити процес повернення в нормальне русло ... попит відновлюється. Ми хочемо переконатися, що ми допомагаємо наблизити рівновагу між попитом і пропозицією», – додав він.

Відповідаючи на питання про те, чи продовжаться більш сильні скорочення після червня, принц відмовився від коментарів, але був оптимістичний щодо майбутнього ринку.

«Якщо ситуація буде, сподіваюся, безперервно поліпшуватися, то ми знизимо масштаби (скорочень), як це передбачено в угоді (ОПЕК +)», – сказав міністр, додавши, що він буде «більш ніж здивований», якщо ситуація не стане більш сприятливою до наступної зустрічі ОПЕК + в червні.

Нагадаємо: у квітні країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року. Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу.

Як повідомляється, Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) очікує, що ціна бареля сирої нафти до середини нинішнього року складе близько $40.

Днями влада королівства оголосила, що призупиняє виплату прожиткового мінімуму і утричі підвищує податок на додану вартість, що є частиною пакету заходів, направлених га скорочення держфінансів через низькі ціни на нафту та істотне уповільнення росту економіку через коронавірус.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті