«Коронавірусну» вакцину розроблять до кінця року, «якщо нам пощастить» – Мелінда Гейтс

«Коронавірусну» вакцину розроблять до кінця року, «якщо нам пощастить» – Мелінда Гейтс

У світі ще ніколи не розробляли вакцину такого типу і в таких масштабах

«Коронавірусну» вакцину розроблять до кінця року, «якщо нам пощастить» – Мелінда Гейтс
Мелінда та Білл Гейтс
фото www.flickr.com/photos/nabibhr/16924173055

Вченим може вдатись розробити вакцину, яка буде ефективною проти COVID-19 до кінця цього року, «якщо нам пощастить», сказала телеканалу CNBC мільярдер-філантроп Мелінда Гейтс.

Виробництво вакцини – це тривалий процес, який вимагає ретельного вивчення «вакцин-кандидатів».

«Треба переконатись, що коли її буде поміщено в наші тіла, це не принесе ще більшої шкоди», – сказала співзасновниця Фонду Білла та Мелінди Гейтс, яки пожертвував на розробку вакцини $100 млн.

За її словами, навіть якщо вченим вдасться розробити вакцину в рекордно стислі терміни, все одно доведеться виробляти мільйони, а потім мільярди доз для людей. Всього у світі нараховується 7,6 млрд людей, і деякі з них потребують більш ніж однієї вакцини.

«Ще ніколи у світі не виробляли вакцини такого типу і в такому масштабі. Так що це не швидкий процес», – наголосила Мелінда Гейтс.

Наразі не існує неперевірених способів лікування нової коронавірусної інфекції, а представники охорони здоров’я США неодноразово наголошували, що на розробку вакцини піде від 12 до 18 місяців.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), станом на 30 квітня, у світі розроблялось понад 100 вакцин, при чому вісім з них вже проходять випробування на людях. Експерти наголошують, що лише частина цих вакцин може бути успішною.

 За словами Гейтс, вона уважно слідкує за досягненням компаній Moderna, Johnson & Johnson и Oxford University, кожна з яких виготовляє потенційну вакцину для боротьби з коронавірусом.

Нагадаємо: одне з нещодавніх досліджень свідчить про те, що коронавірус мутував і став ще більш заразним. Це, своєю чергою, може вплинути на ефективність вакцин, які зараз розробляються у світі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло