У Мінцифри презентували електронну автоцивілку в додатку «Дія»

У Мінцифри презентували електронну автоцивілку в додатку «Дія»

Тепер у цифровому доступі перебуває повний комплекс водія: посвідчення, техпаспорт та страховка

У Мінцифри презентували електронну автоцивілку в додатку «Дія»
Фото: Дія

Міністерство цифрової трансформації презентувало електронну автоцивілку в додатку «Дія», тепер для водіїв доступний повний комплекс документів: посвідчення водія, техпаспорт та автоцивілка. Відповідне повідомлення опублікувала пресслужба відомства на сторінці в Facebook.

«Автоцивілку ви можете перевірити з будь-якого смартфону, де встановлена Дія. За допомоги QR-коду на тех паспорті ви можете звірити документ з даними в реєстрі. Страховий поліс буде доступний тільки власникам авто», – йдеться в повідомленні.

У Мінцифри пояснили принцип роботи нової послуги: додаток робить запит за номером авто в систему МТСБУ щодо наявності страховки. У разі, якщо у користувача дійсний страховий поліс, у меню техпаспорта в «Дії» він побачить рожеву бігучу строку «страховий поліс дійсний». Якщо страхового полісу немає, то жовту – «страховий поліс не дійсний».

Зазначається, що для коректного відображення документу необхідно оновити «Дію» до версії 1.7.2.

Також у відомстві наголосили, що на серверній частині «Дії» взагалі не здійснюється зберігання персональних даних користувачів. «Дія» відображає їх лише здійснюючи разовий запит.

«При цьому інформація в каналах передачі даних передається в зашифрованому вигляді, а на деяких етапах – використовується подвійне шифрування», – зазначається в дописі.

Нагадаємо: Telegram-канал UA Baza Bot розмістив оголошення про продаж даних водійських посвідчень українців із фото. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевнив, що ця інформація не пов'язана з роботою додатку «Дія».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті