ООН попередила про глобальну кризу в галузі психічного здоров’я через пандемію
У світі збільшилась кількість випадків депресії та тривоги, зріс рівень домашнього насильства

Експерти в галузі охорони здоров’я ООН повідомили, що на людство насувається глобальна криза психічних захворювань, оскільки мільйони людей в усьому світі оточені смертю і хворобами та живуть в бідності, тривозі та ізоляції через пандемію COVID-19. Про це повідомляє Reuters.
«Ізоляція, страх,невизначеність, економічні потрясіння – всі вони викликають або можуть викликати психологічний стрес», – сказала Девора Кестель, директор департаменту психічного здоров’я Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Представляючи доповідь ООН, Кесель сказала, що очікується зростання числа та тяжкості психічних захворювань, і уряди країн мають поставити це питання «на центральне місце».
«Ця криза серйозно вплинула на психічне здоров’я та добробут цілих суспільств і стала пріоритетною задачею, яку необхідно терміново вирішити», – наголосила вона.
У звіті зазначається, що деякі регіони та прошарки суспільства, такі як діти та молодь, більш схильні до психічних розладів, зокрема через ізоляцію від друзів та школи. Медпрацівники також є вразливою категорією, оскільки їм доводиться бачити тисячі пацієнтів, які інфікувались та помирають від нового коронавірусу.
Нові дослідження свідчать про зростання кількості випадків депресії та тривоги. Насилля в сім’ях зростає, а працівники галузі охорони здоров’я все частіше потребують психологічної підтримки.
У звіті ВООЗ також зазначається, що багато людей занепокоєні безпосередніми наслідками фізичної ізоляції для здоров’я, інші бояться інфекції, смерті та втрати членів родин.
Мільйони людей зіштовхуються з економічними потрясіннями. Велику роль відіграє і дезінформація, яка поширюється соцмережами та сіє непевність щодо того, як довго це триватиме, змушуючи людей відчувати безпорадність.
Автори звіту окреслили практичні дії для політиків, направлені на те, щоб «зменшити страждання сотен мільйонів людей та знизити довгострокові соціальні та економічні втрати суспільства».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].