Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Гендиректор СОТ вирішив достроково піти з посади

Гендиректор СОТ вирішив достроково піти з посади

Роберто Азеведо пояснив своє рішення «особистими та сімейними обставинами»

Гендиректор СОТ вирішив достроково піти з посади
Роберто Азеведо
фото www.flickr.com/photos/brasilemfolhas/9210929434

Генеральний директор Світової організації торгівлі (СОТ) Роберто Азеведо в четвер, 14 травня, оголосив про свою майбутню відставку з цієї посади. Свій пост Азеведо залишить 31 серпня, хоча термін його повноважень повинен був закінчитися лише через рік, передає DW.

Очільник СОТ пояснив, що прийняти відповідне рішення було важко і він зважився з «особистих і сімейних обставин». Азеведо наголосив, що його передчасна відставка не має під собою ніяких політичних підстав і що його відхід «відповідає інтересам СОТ».

Як відомо, зміна керівництва Світової організації торгівлі, яка і без того переживає складні часи, припала на розпал пандемії коронавірусу, що викликала масштабні економічні потрясіння в усьому світі. На початку квітня СОТ попереджала, що обсяги світової торгівлі можуть скоротитися на третину в 2020 році. Азеведо говорив, що це «можливо, найсильніший економічний спад нашого часу».

Напередодні 25-річного ювілею СОТ зіткнулася з найсерйознішою кризою за всю історію її існування. США протягом двох років блокують процедуру призначення суддів в постійний апеляційний орган організації – Арбітражний суд СОТ. Робота суду фактично блокована з грудня 2019 року. Як проміжний заходи Євросоюз домовився з 15 іншими членами організації про створення тимчасового механізму врегулювання суперечок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті