Лукашенко обурений ціною на російський газ, Європа платить менше
Його особливо обурило, що в рік ювілею перемоги у Великій Вітчизняній війні ФРН отримує російський газ за нижчою ціною, ніж Білорусь

Президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив невдоволення ціною на російський газ для республіки. Про це він заявив на зустрічі з прем'єр-міністром Білорусі Сергієм Румасом, передає OilExp.
Білоруський лідер переконаний, що Кремль встановив для Мінська несправедливу ціну, тим більше що в настільки «непростий час» Європа платить за ресурс на порядок менше.
«Вчора я отримав інформацію, що Росія продає природний газ в Європі в цей непростий час до $70: $65-68, але ніяк не $127, як для Білорусі», – заявив президент.
Більше всього Лукашенка обурив той факт, що в рік ювілею перемоги у Великій Вітчизняній війні Німеччина отримує російський газ за нижчою ціною, ніж Білорусь.
Як відомо, місяць тому президент Білорусі звернувся до свого колеги з РФ Владіміра Путіна із проханням переглянути ціни на газ для партнерів по ЄАЕС в бік її зниження, щоб таким чином адаптувати їх до умов кризи.
Нагадаємо: Росія та Білорусь не могли знайти спільної мови щодо постачання нафти на білоруські НПЗ та тарифу на транзит з кінця минулого року. На тлі розбіжностей Москви й Мінська щодо умов постачання нафти в 2020 році на НПЗ Білорусі, білоруська сторона ввела екологічний податок на транспортування і транзит нафти й нафтопродуктів своєю територією.
Окрім того, Лукашенко заявив, що не блефував, коли попереджав Путіна, що якщо російська сторона не змінить свою позицію, Мінськ знайде інших постачальників.
Раніше цього місяця президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав розпорядження про будівництво нового магістрального нафтопроводу. З метою диверсифікації поставок нафти в Білорусь в 2020-2023 роках буде реалізовано інвестиційний проект з будівництва магістрального нафтопроводу «Гомель-Горки».
В березні Держдепартамент повідомив, що США готові негайно почати поставки нафти в Білорусь.
Як повідомлялося, в нинішньому році Білорусь купувала для своїх НПЗ норвезьку і азербайджанську нафту з перевалкою в портах Клайпеди і Одеси відповідно.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].