Захворіло у світі
12,721,778
Померло у світі
565,219
Вилікувалось у світі
7,006,407
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Екс-очільник ДЕІ Фірсов: одеські екоінспектори вимагали хабарі з іноземних суден

Екс-очільник ДЕІ Фірсов: одеські екоінспектори вимагали хабарі з іноземних суден

Фірсов закликав свого наступника не допустити повернення корупційної схеми

Екс-очільник ДЕІ Фірсов: одеські екоінспектори вимагали хабарі з іноземних суден
Єгор Фірсов (перший праворуч)
фото Facebook

Співробітники Державної екологічної інспекції України вимагали хабарі з власників іноземних суден, що заходять в Одесу. Про це розповів нещодавно звільнений з посади керівника ДЕІ Єгор Фірсов в інтервʼю виданню The Babel.

«Щодо морської теми було цікаво в Одесі. Там раніше екологічна інспекція, як сомалійські пірати, з надуманих причин затримувала іноземні кораблі та вимагала хабарі. Для будь-якого корабля простій – це мільйонні збитки. За хабар корабель відпускали. Обсяг хабарів, за чутками, становив близько 40 млн гривень на місяць», – розповів Фірсов.

За словами екс-керівника екологічного органу, він припинив практику, коли дозволи на арешт судна видавали місцеві інспектори ДЕІ Одеської області. Відтепер такий дозвіл може видавати тільки голова Держекоінспекції в Києві.

«Я поїхав туди, ми зробили розбір польотів. Якщо раніше кораблі можна було заарештовувати за підписом місцевих інспекторів, тепер – тільки за моїм, після аналізу ситуації. Європейська бізнес-асоціація навіть зробила заяву, що вона вітає таке починання», – зазначив Фірсов.

Він закликав нового очільника ДЕІ не повертатися до цієї корупційної схеми.

«Тепер такі рішення можуть прийматися лише за підписом голови Держекоінспекції. І я сподіваюся, що новий керівник не буде зловживати таким повноваженням та буде підходити до вирішення подібних питань лише відповідно до законних підстав. Якщо ж ні, з моєї сторони обов’язково буде відповідна реакція», – написав він у своєму телеграм-каналі.

Єгор Фірсов очолив Державну екологічну інспекцію в кінці листопада минулого року. Як пише The Babel, Фірсов мав «перемогти корупцію всередині інспекції та покращити екологію в масштабах країни».

Підтримку в боротьбі з великими підприємствами-забруднювачами та їхніми власниками-олігархами йому обіцяли тодішній премʼєр-міністр Олексій Гончарук і голова Офісу президента Андрій Богдан. Підлеглі Фірсова пішли на заводи бізнесменів Ігоря Коломойського і Ріната Ахметова, розробили декілька законопроєктів з екотематики і з початку року виписали штрафів майже на 600 мільйонів гривень.

Новий премʼєр-міністр Денис Шмигаль теж обіцяв Фірсову підтримку влади, але за кілька тижнів поставив питання про його звільнення на голосування Кабміну. Фірсова звільнили 13 травня, але офіційного повідомлення він досі не отримав і дізнався про все із соцмереж.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті