Американська ФРС допустила новий обвал на фінансових ринках через коронавірус

Американська ФРС допустила новий обвал на фінансових ринках через коронавірус

Під найбільшим тиском може опинитися галузь нерухомості

Американська ФРС допустила новий обвал на фінансових ринках через коронавірус
фото pixabay.com

Ціни на світових фінансових ринках можуть обвалитися знову, якщо ситуація з коронавірусом буде розвиватися за непередбачуваним сценарієм, йдеться в звіті Федеральної резервної системи США, на який посилається РБК.

«Вартість активів залишається вразливою до значного зниження, якщо пандемія розвиватиметься в непередбаченому напрямку, економічні наслідки виявляться більш несприятливими або в фінансовій системі знову виникнуть труднощі», – йдеться в звіті ФРС.

Регулятор відзначає, що в через пандемію під тиском може опинитися нерухомість, включаючи комерційний сектор і сільськогосподарські приміщення, хоча ціни в цій галузі, як правило, не відразу реагують на зміну економічної ситуації.

Не менш вразливими через коронавірус, за прогнозом ФРС, будуть закредитовані підприємства і бізнес. Регулятор відзначає, що і до початку 2020 року їхні борги були досить великі в співвідношенні з ВВП. Загальне зниження доходів, пов'язане зі значним провалом в економіці, послабило здатність компаній виконувати ці та інші зобов'язання.

При цьому в ситуації з пандемією фінансові ринки виявилися більш стійкими, ніж під час кризи 2008-2009 років. Незважаючи на це, в економіці виникла серйозна напруженість, через що потрібні були додаткові заходи ФРС.

Регулятор додає, що перспективи економічної активності з урахуванням коронавірусу залишаються неясними. Але найближчим часом ризики, пов'язані з напрямком, в якому розвивається пандемія, і їх вплив на економіку США і всього світу залишаються високими.

У березні ФРС двічі за місяць знизила ключову ставку. Спочатку до рівня 1-1,25% (до цього він становив 1,5-1,75%), потім майже до 0-0,25%. Регулятор пообіцяв тримати планку на «близьконульовому рівні» до тих пір, поки не буде впевнений, що стабілізувалася.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло