Економіка Японії увійшла в повномасштабну рецесію

Економіка Японії увійшла в повномасштабну рецесію

Востаннє рецесія третьої за величиною економіка світу фіксувалась в другому півріччі 2015 року

Економіка Японії увійшла в повномасштабну рецесію
фото www.flickr.com/photos/sbassin/504868847

Японська економіка скотилася в рецесію вперше за чотири з половиною роки в першому кварталі і може пережити важкий в післявоєнній історії спад через удар пандемії коронавірусу по компаніям і споживачам. Про це повідомляє Reuters.

Експорт обвалився на 6%, це найвищий показник з часів руйнівного землетрусу в березні 2011 року. Експерти очікують ще гірші результати в поточному кварталі.

«Майже немає сумнівів у тому, що економіка постраждала від ще більш глибокого спаду в поточному кварталі, – сказав Юіті Кодама, головний економіст в Meiji Yasuda Research Institute. – Японія вступила в повномасштабну рецесію».

Попередні дані про ВВП свідчать, що третя за величиною економіка світу скоротилася на 3,4% в першому кварталі в річному обчисленні, в той час як ринки в середньому чекали падіння на 4,6%.

Спад в першому кварталі пішов за ще більш різким зниженням на 7,3% в жовтні-грудні. Скорочення економіки два квартали поспіль відповідає технічному визначенню рецесії. В останній раз рецесія в Японії фіксувалася в другій половині 2015 року.

За оцінками аналітиків, опитаних Reuters, в поточному кварталі японська економіка скоротиться на рекордні 22,0% в річному вираженні.

Нагадаємо: глава Федеральної резервної системи Джером Пауелл вважає, що економіка США може скоротитись на 30% у другому кварталі, однак він переконаний, що відновлення настане вже найближчим часом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло