Tesla розробила секретний акумулятор, який зробить її електрокари дешевшими за бензинові авто

Tesla розробила секретний акумулятор, який зробить її електрокари дешевшими за бензинові авто

Новий акумулятор «на мільйон миль» є дешевшим у виробництві, ніж традиційний

Tesla розробила секретний акумулятор, який зробить її електрокари дешевшими за бензинові авто
фото www.flickr.com/photos/lucvanloon/26378740384

Амеркинський виробник електрокарів Tesla створив передовий акумулятор з низькою собівартістю і надзвичайно високим терміном служби. Про це вдалось дізнатись агентству Reuters.

Автовиробник планує представити нову батарею в своєму седані Model 3 в Китаї наприкінці цього року або на початку наступного. Ця розробка дозволить Tesla урівняти ціни на свої автівки з бензиновими або навіть зробити їх дешевшими.

Протягом останніх кількох тижнів гендиректор компанії Ілон Маск дражнив інвесторів та конкурентів, обіцяючи продемонструвати значні досягнення в галузі акумуляторних технологій під час «Дня батарей», запланованого на кінець травня.

Нова батарея «на мільйон миль» була розроблена спільно з китайською CATL та командою вчених з Канади. Джерела розповіли, що спочатку ці батареї ставитимуться на автомобілі, які випускають в КНР, а потім й на інших ринках.

Інновації полягатимуть в зниженні рівня кобальту, використанні хімічних добавок, матеріалів і покриттів, що скорочують внутрішнє напруження і дозволяють запасати більше енергії на більш довгий термін. Tesla також планує впровадити нові високошвидкісні автоматизовані процеси виробниутва акумуляторів, що має на меті скоротити витрати на робочу силу та збільшити обсяги виробництва.

У лютому Reuters повідомляло, що автовиробник вів попередні переговори щодо використання літій-залізо-фосфатних батарей CATL, в яких не використовується кобальт, найдорожчий метал в електрокарах.

Tesla також працює над технологією утилізації та повторного використання дорогих металів на зразок нікелю, кобальту і літію через своє відділення Redwood Materials, а також над вторинним використанням батарей з електромобілів в енергомережах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло