Захворіло у світі
11,495,412
Померло у світі
535,185
Вилікувалось у світі
6,217,763
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
НБУ виступає проти законопроєктів про розширення фінансових послуг «Укрпошти»

НБУ виступає проти законопроєктів про розширення фінансових послуг «Укрпошти»

У Нацбанку вважають, що це збільшить монополію держави у фінсекторі та підвищить ризик відмивання коштів через недостатню експертизу компанії в фінмоніторингу

НБУ виступає проти законопроєктів про розширення фінансових послуг «Укрпошти»
Фото: kowel.in.ua

Національний банк виступає проти ухвалення законопроєктів №2788-д та №2788, які дозволять «Укрпошті» надавати банківські послуги. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

«Це нелогічно. Роль держави у банківському секторі має зменшуватися, а не рости. Зменшення ролі держави сприятиме конкуренції, і відповідно – підвищенню якості фінансових послуг», – сказано в повідомленні регулятора.

У НБУ підкреслили, що на сьогоднішній день частка держави в банківському секторі становить  55%, проте регулятор спільно з урядом планує зменшити її до 25% до 2025 року завдяки частковій приватизації держбанків. У повідомленні зазначається, що розширення статусу «Укрпошти» стане кроком до збільшення монополїі держави у фінсекторі.

Окрім того, в регуляторі наголошують, що «Укрпошта» опиниться в привілейованому стані в порівнянні з банками, оскільки отримає всі переваги і можливості ведення банківської діяльності, але не нестиме жодної відповідальності.

«Поштовому оператору не потрібно отримувати банківську ліцензію, не потрібно виконувати нормативи та вимоги до роботи з коштами населення. НБУ зможе встановлювати для «Укрпошти» лише порядок відкриття і ведення рахунків. Тобто НБУ не буде регулювати банківську діяльність «Укрпошти», – сказано в повідомленні.

Також у НБУ зазначили, що «Укрпошта» змагатиметься з державними Ощадбанком і ПриватБанком.

В регуляторі наголосили, що «Укрпошта» має нижчу експертизу у фінмоніторингу, ніж банки, що викликає підвищений ризик відмивання коштів.

НБУ закликав Кабінет Міністрів та Верховну Раду відхилити зазначені  законопроєкти та запропонував кілька альтернатив.

«Укрпошта» може надавати у сільській місцевості агентські послуги від імені банків. В «Укрпошти» широка мережа, тому це було б доцільно для підвищення фінансової інклюзії», – йдеться в повідомленні.

Також регулятор пропонує дозволити «Укрпошті» працювати у межах нового платіжного законодавства.

«Нова редакція закону «Про платіжні послуги» дозволить поштовому оператору вести рахунки клієнтів та забезпечувати розрахунки, а також випускати власні платіжні картки без участі банку», – підкреслили в пресслужбі регулятора.

Як повідомлялось, Верховній Раді пропонують дозволити «Укрпошті» відкривати та вести поштові рахунки, проводити розрахункові банківські операції, випускати та обслуговувати платіжні картки, а також залучати кошти від фізичних та юридичних осіб. Про це йдеться у законопроекті №2788, текст якого оприлюднено на веб-сайті парламенту.

Автори законопроекту відзначають, що відкриття національними операторами поштового зв'язку поштових рахунків своїм клієнтам є досить поширеною практикою в світі.

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) виступила категорично проти такої ініціативи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті