Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Казахстан може призупинити видобуток нафти на найбільшому родовищі через коронавірус

Казахстан може призупинити видобуток нафти на найбільшому родовищі через коронавірус

Кількість інфікованих коронавірусом серед співробітників зростає

Казахстан може призупинити видобуток нафти на найбільшому родовищі через коронавірус
фото DR

Зростання кількості заражених коронавірусом на Тенгізському родовищі, найбільшому в Казахстані за обсягами видобутку нафти, може призвести до його закриття, сказала в середу головний державний санітарний лікар країни Айжан Есмагамбетова, передає Reuters.

За її словами, на сьогодні на Тенгізі зареєстровано 935 інфікованих. Всього в Казахстані підтверджено 6969 випадків зараження і 35 смертей від COVID-19.

На родовищі, яким керує компанія Тенгизшевройл (ТШО), працювала урядова комісія, яка прийняла план-графік для зниження захворюваності.

«Зараз необхідно забезпечити контроль за виконанням цього плану-графіка, інакше це може призвести до збільшення кількості хворих, ізоляції та закриття підприємства», – сказала Есмагамбетова.

«Тенгізшевройл», спільне підприємство під управлінням Chevron, повідомив, що робота на родовищі триває безперервно.

«Щоб мінімізувати можливий вплив COVID-19 на робочу силу, ТШО тимчасово скорочує частину неосновних видів діяльності і персонал, який базується в Тенгізі», – йдеться в повідомленні компанії.

В середині квітня Тенгізшевройл повідомляв, що продовжує роботу в звичайному режимі після того, як серед працівників однієї з підрядних компаній був підтверджені випадки зараження коронавірусом.

ТШО запланував розширення виробництва, в результаті якого передбачалося поступово збільшити видобуток нафти на 12 млн тонн з поточних 29 млн тонн.

Однак у квітні Тенгізшевройл відтермінував капітальний ремонт вартістю $300 мільйонів на родовищі Тенгіз на 2021 рік через сильне зниження цін на нафту.

Есмагамбетова також сказала на брифінгу в середу, що зростання кількості інфікованих спостерігається на Шимкентському НПЗ, яким керує казахстансько-китайське СП PetroKazakhstan Oil Products і який забезпечує близько 30% від загального обсягу виробництва нафтопродуктів в країні.

За даними державного санітарного лікаря, на PetroKazakhstan Oil Products підтверджено 101 випадок, серед співробітників підрядних організацій – 23 випадки, серед контрактних організацій – 69 випадків.

Нагадаємо,  раніше МОЗ Казахстану запевняло, що кількість інфікованих коронавірусом в країні не перевищить 3500 осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті