Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Гонконг втратив статус одного з трьох найвигідніших у світі майданчиків для ІРО

Гонконг втратив статус одного з трьох найвигідніших у світі майданчиків для ІРО

Лідером стала Шанхайська фондова біржа

Гонконг втратив статус одного з трьох найвигідніших у світі майданчиків для ІРО
фото pixabay.com

Гонконг більше не входить в трійку найпопулярніших у світі майданчиків для первинного публічного розміщення акцій (IPO), вперше за останні шість років втративши лідируючі позиції на тлі слабкої активності в сфері лістингу з початку 2020 року, пише Bloomberg, на яке посилається Інтерфакс.

За даними агентства, компанії в цьому році залучили лише $3,2 млрд за рахунок розміщення акцій на Гонконгській фондовій біржі, зсунувши її на п'яте місце за обсягом залучених від IPO коштів і залишившись позаду бірж Шеньчженя і Нью-Йорка.

Лідером стала Шанхайська фондова біржа – обсяг коштів, залучених з початку року, склав майже $14 млрд. Такі результати, зокрема, обумовлені січневим IPO на $4,3 млрд, проведеним Beijing-Shanghai High-Speed Railway, оператором високошвидкісної залізниці Пекін-Шанхай.

Близько $11,6 млрд було залучено в ході розміщень на Нью-Йоркській фондовій біржі і $8,1 млрд – на Nasdaq. Шеньчженська фондова біржа займає четверте місце з IPO на $3,4 млрд.

У минулому році біржа Гонконгу перебувала на першому місці в світі, зумівши залучити понад $40 млрд. З 2015 року вона завжди була самим популярним майданчиком для проведення IPO, за винятком 2017 року, коли вона опинилася на третьому місці з $16 млрд залучених коштів, свідчать дані Bloomberg.

Однак агентство відзначає, що попереду ще більше половини року, протягом яких Гонконг може відновити позиції, враховуючи цілий ряд великих розміщень, які готуються компаніями – включаючи вторинний лістинг JD.com Inc. і NetEase Inc.

Нагадаємо, на період карантину Нью-Йоркська фондова біржа закрила торгові зали і повністю перейшла в онлайн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті