Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
«Укроборонпром» хоче співпрацювати з приватними виробниками озброєння в сфері розвитку безпілотників

«Укроборонпром» хоче співпрацювати з приватними виробниками озброєння в сфері розвитку безпілотників

Ключовою причиною неприйняття вже виготовлених машин є брак їх випробувань в реальних бойових РЕБ умовах на полігонах

«Укроборонпром» хоче співпрацювати з приватними виробниками озброєння в сфері розвитку безпілотників
Фото: wikipedia.org

Державний концерн «Укроборонпром» шукає можливості для співпраці з приватними виробниками озброєння в сфері ОПК, зокрема для розвитку авіаційних і наземних безпілотних апаратів оборонного та подвійного призначення. Про це повідомила заступник генерального директора «Укроборонпрому» Надія Васильєва під час проведення круглого столу з представниками приватних компаній-виробників БПА, організованого концерном спільно з міністерством оборони, передає пресслужба «Укроборонпрому».

«Ми працюємо на зближення потреб ринку та можливостей наших конструкторських бюро аби дійсно створювати, з одного боку, новітні зразки, які би були цікавими на ринку, а з іншого боку  – безпосередньо задовольняти потреби МОУ та Генштабу. Тому ми вирішили розпочати з такого перспективного напрямку, як безпілотні апарати», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова Васильєвої.

Вона також зазначила, що основні очікування приватного сектору від «Укроборонпрому» стосуються загального проєктного менеджменту для проведення фінального продукта через всі складні бюрократичні процеси системи постановки на озброєння, а також спільної розробки апаратів, створення їх бойової частини та підготовки до серійного виробництва, що передбачає значні витрати. 

Серед іншого, учасники ринку озвучили й наступні проблеми: відсутність державного фінансування підготовки серійного виробництва, обмеження нормами прибутку для постановки на озброєння в українську армію на рівні в 1 та 1,5% та необхідність інвестування держави в НІР замість ДКР. 

У свою чергу представники Генерального штабу ЗСУ пояснили, що ключовою причиною неприйняття вже виготовлених машин є брак їх випробувань в реальних бойових РЕБ умовах на полігонах.

Як повідомляється, під час зустрічі було розроблено декілька потенційних моделей співпраці з приватним сектором, як то спільні проєкти або консорціуми.

«Наступного тижня ми плануємо обговорення цих бізнес-моделей співпраці в міністерстві економіки», – наголосила Васильєва.

Нагадаємо: керівництво «Укроборонпрому» планує ліквідувати концерн: у результаті реформи буде створено шість галузевих холдингів навколо прогресивних підприємств концерну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті