Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Goldman Sachs прогнозує «гігантський спад» для ВВП Індії

Goldman Sachs прогнозує «гігантський спад» для ВВП Індії

Настільки високу ціну країні доведеться сплатити за практично повне блокування економіки через пандемію

Goldman Sachs прогнозує «гігантський спад» для ВВП Індії
фото www.flickr.com/photos/ancilla_tilia/9351620222

Згідно з даними інвестиційного банку Goldman Sachs, тривалий період «блокування» в Індії через спалах коронавірусу може відбитися на перспективах зростання країни.

Як повідомляє CNBC, банк переглянув свій прогноз зростання на цьому тижні для повного фінансового року в Індії, який почався в квітні і закінчується в березні 2021 року. Очікується, що валовий внутрішній продукт (ВВП) скоротиться на 5% за рік.

Прачі Мішра, головний індійський економіст інвестиційного банку, назвала цей прогноз «дійсно гігантським спадом».

Як зазначається, країна в Південній Азії вже зіткнулася з економічним спадом, перш ніж спалах вірусу підштовхнув уряд до введення загальнонаціонального карантину, який почалася в наприкінці березня і згодом кілька разів продовжувався, принаймні, до кінця травня. В результаті економічна діяльність припинилася, торкнувшись мільйони малих підприємств, а також великих корпорації, мільйони людей втратили свої робочі місця.

Мішра з Goldman сказала, що економічний ефект протягом трьох місяців з квітня по червень, як очікується, буде серйозним. Банк прогнозує зниження на 45% в порівнянні з попереднім кварталом в річному вираженні. Однак потім, вже в III кварталі, може послідувати різкий зліт на 20%, вважають аналітики. А за стрибком піде вже набагато повільніший процес подальшого відновлення.

«Це дійсно пов'язано з двома причинами: одна з них – вкрай погані економічні дані за березень і квітень, – сказала Мішра.- Друга причина глибшого спаду полягає в тому, що в прогноз ми включаємо наслідки розширення блокування».

Нагадаємо: днями стало відомо, що Швеція відмовилася від жорстких карантинних заходів, однак це не запобігло падінню економіки країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті