Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
НБУ надаватиме доступ до кредитного реєстру дистанційно

НБУ надаватиме доступ до кредитного реєстру дистанційно

Верифікація даних фізичної особи може здійснюватися за допомогою системи BankID або кваліфікованого електронного підпису

НБУ надаватиме доступ до кредитного реєстру дистанційно
Фото: НБУ

Національний банк планує надавати доступ до кредитного реєстру дистанційно. Регулятор готує відповідний проєкт змін до положення №50 про кредитний реєстр НБУ, затвердженого постановою правління НБУ від 4 травня 2018 року, повідомляє пресслужба відомства.

«Заявник зможе отримати інформацію через запит до пошукової системи Кредитного реєстру. Верифікація даних фізичної особи може здійснюватися за допомогою системи BankID Національного банку або кваліфікованого електронного підпису (КЕП)», – сказано в повідомленні регулятора.

Зазначається, що згідно проєкту змін, фізична особа зможе підписати заяву на отримання інформації з кредитного реєстру, що подається в електронній формі, особистим КЕП, юридична особа – кваліфікованим електронним підписом свого керівника. При цьому, заява на отримання інформації з Кредитного реєстру може надаватися і на паперових носіях. Особа, яка отримує таку інформацію за дорученням, повинна додати до заяви копію документа, що підтверджує її повноваження.

Проєкт змін опублікований на сайті регулятора і відкритий до обговорення до 21 червня.

Нагадаємо: Національний банк розробив мобільний додаток UAPassportReader для зчитування інформації з біометричних документів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті