Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Китай попереджає США не втручатися в справи Гонконгу, Держдеп відреагував

Китай попереджає США не втручатися в справи Гонконгу, Держдеп відреагував

Тиск на Гонконг призведе до перегляду США підходу до принципу «одна країна - дві системи»

Китай попереджає США не втручатися в справи Гонконгу, Держдеп відреагував
фото DR

Китайська влада розкритикувала висловлювання США з приводу політичних утисків Гонконгу центральною владою в Пекіні і стосовно намірів Вашингтона вдатися до санкцій для захисту цього спеціального адміністративного району, пише Reuters.

«Відповідні питання стосуються внутрішньої політики Китаю, в яку не має права втручатися жодна країна в світі. Китайський уряд налаштований рішуче і буде захищати суверенітет і національні інтереси КНР. <...> Ми рішуче проти того, щоб іноземні політичні сили втручалися в питання Гонконгу, ми не змінимо свою позицію», – заявив офіційний представник МЗС Китаю Чжао Ліцзяні.

За словами дипломата, Пекін ніколи не відмовиться від принципу «одна країна – дві системи», відповідно до якого Гонконг протягом вже декількох десятиліть виступає в якості невіддільної китайської території.

«Жодна країна в світі не допустить сепаратизму і дій, спрямованих на підрив національної безпеки», – додав Чжао Ліцзяні.

У Держдепатраменті США відреагували на заяви Пекіна.

«Будь-яке рішення КНР, яке торкнеться автономії і свободи Гонконгу, призведе до перегляду США підходу до принципу «одна країна – дві системи», – заявив держсекретар США Майк Помпео.

Нагадаємо, лідер республіканців (партії Трампа) у Сенаті США Мітчелл Макконнелл заявив, що Вашингтон перегляне відносини з Китаєм, якщо той продовжить чинити тиск на Гонконг, що має статус спеціального адміністративного району. За його словами, США готові вдатися до санкцій проти КНР для захисту Гонконгу.

Раніше в Гонконзі на тлі протестів пройшли місцеві вибори. Тільки за перші дві години голосування явка втричі перевищила показник 2015 року. Активісти закликали не ставити голосування під загрозу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті