Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
На Росію чекають нові проблеми на газовому ринку

На Росію чекають нові проблеми на газовому ринку

Ситуація на європейському ринку газу аналогічна ситуації на ринку нафти

На Росію чекають нові проблеми на газовому ринку
фото www.flickr.com/photos/rovingisydney/9208700466/

Катар, який є найбільшим світовим виробником СПГ, не має наміру скорочувати поставки через пандемію коронавірусу, натомість країна планує значно збільшити потужності в найближчі роки. Про це повідомив міністр енергетики і головний виконавчий директор державної Qatar Petroleum Саад Шеріда аль-Каабі, передає OilExp.

«Ми є найефективнішим виробником в світі з точки зору витрат і тому можемо долати ринкові шоки», – сказав аль-Каабі. «Багато виробників будуть змушені згортати видобуток через низькі цін», але для Катару такий сценарій виключається, додав він.

Як зазначається, що Qatar Petroleum планує наростити виробництво в 1,5 рази до 2025 року, до 110 млн тонн, і майже вдвічі – до 2027-го (до 126 млн тонн).

Слідом за Катаром нові потужності запускаються в США. З початку 2020 року експортні дозволу отримали відразу 4 американських СПГ-проєкти.

Росії це обіцяє нові проблеми на газовому ринку Європи, де ціни вже впали нижче точки рентабельності «Газпрому

Зріджений газ поступово видавлює російський з європейського ринку. За січень-квітень поставки «Газпрому» в ЄС обвалилися на 20%, при цьому Німеччина скоротила закупівлі на 46%, а Туреччина – в раз. Приплив СПГ при цьому виріс на 16%, до 39,5 млрд кубометрів.

«Ситуація на європейському ринку газу аналогічна ситуації на ринку нафти. Тільки на жаль для «Газпрому» і на відміну від ринку нафти газового ОПЕК не існує, – cказав керівник ІАЦ« Альпарі» Олександр Разуваєв.. – Спроба створити газовий ОПЕК була зроблена Москвою в 2009 році, але виявилася безуспішною ».

Нагадаємо: днями спотова ціна на газ в Європі обвалилась за день відразу на 19% до  рівня нижче ціни вартості газодобування в Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті