У США порівняли дії Китаю щодо COVID-19 з приховуванням Чорнобильської катастрофи СРСР

У США порівняли дії Китаю щодо COVID-19 з приховуванням Чорнобильської катастрофи СРСР

Пекін знав, що відбувається, але брехав ВООЗ, наголосив радник з національної безпеки

У США порівняли дії Китаю щодо COVID-19 з приховуванням Чорнобильської катастрофи СРСР
фото www.flickr.com/photos/pkbazaar/49629565271

Високопоставлений чиновник Білого дому порівняв дії Китаю щодо спалаху коронавірусу з приховуванням Радянським Союзом катастрофи на Чорнобильській АЕС в 1986 році.

Як повідомляє ABC News, радник з національної безпеки Роберт О’Брайєн сказав, що Пекін знав, що відбувається з вірусом, який виник в листопаді в Ухані, але брехав Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) та не давав зовнішнім експертам доступу до інформації.

«Вони випустили у світ вірус, який знищив трильйони доларів у США, які ми мали витратити, щоб підтримати нашу економіку,щоб американці залишались на плаву під час цього вірусу», – наголосив О’Брайєн.

«Приховування вірусу увійде в історію разом з Чорнобилем», – підкреслив радник.

Нагадаємо: 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух. Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Москва та керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи. 

Як повідомлялось, раніше цього місяця понад 60 країн світу виступили за розслідування джерела походження коронавірусу.

До того ж, китайський вірусолог заявив, що місцева влада в Ухані, у грудні 2019 року приховувала ключові деталі про масштаби спалаху хвороби.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті